Skocz do zawartości

białe końcówki płetw plus malutkie kropki na tylniej płetwie Neon Innesa


skrzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zaobserwowałem białe końcówki płetw, plus malutkie kropki na tylniej płetwie Neon Innesa.

co to może być i jak to leczyć, inne ryby nie chorują i nie wszystkie neonki tak mają, przynajmniej narazie.

 

Akwarium 140l

obsada 10 neon innesa, 13 gupik pawie oczko, 2 kirysek spiżowy, 2 bojca wspaniała

 

parametry wody

pH 7

gH 10

kH 6

NO2 0,00

NO3 15.00

post-23826-0-83056400-1454968689_thumb.jpg

post-23826-0-12539000-1454968772_thumb.jpg

post-23826-0-84620500-1454968805_thumb.jpg

post-23826-0-82308000-1454968859_thumb.jpg

post-23826-0-42229200-1454968896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast odłów zarażone osobniki do innego akwarium i poddaj kwarantanie podgrzej temperature wody do 30C dobrze filtrując wode dodaj do wody błękit metylenowy.

Możesz uzasadnić dlaczego, co to i co to da?

Pytam, bo uważam że to bezsensowna rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odizolowanie chorych osbników spowoduje nie zarażenie się zdrowych a co do leczenia reszty to może jakimś cudem któreś przeżyje.

Bzdura, czy to że niektóre ryby nie mają objawów znaczy, że nie są zarażone? Trzeba leczyć wszystkie, aby uratować te, które jeszcze nie mają objawów i może uda się też te, które już mają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy się powiększają, czy pozostają bez zmian?

Jaką masz temp?

wydaje mi się że troche sie powiekszyło temp 26°C

Po obserwacji dzisiaj wydaje mi się że przynajmniej trzy gupiki też są zarażone, więc odławianie nie ma sensu, chyba trzeba leczyć wszystkie ryby.

Jakieś pomysły co to?

I jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast odłów zarażone osobniki do innego akwarium i poddaj kwarantanie podgrzej temperature wody do 30C dobrze filtrując wode dodaj do wody błękit metylenowy.

Uznam to za słaby żart ;)

 

Z zdj mało co widać, jedno jest pewne jest to początkowe stadium więc spokojnie, poczytaj na temat ospy rybiej i chorób wywołanych przez orzeski;)

Na to są dwa preparaty tropical ( tani i dobry) ICHTIO i CMF. Nie będę Ci pisał o nich sam sobie poszukaj więcej zapamiętasz:D

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

 

Może być to w sumie martwica płetw...najlepiej porównaj z zdjęciami horych ryb. Zresztą co by nie było na jedno i drugie dobre jest CMF :D

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhh...

No więc tak, błękit metylenowy działa głównie anty bakteryjnie i raczej nie ruszy żadnych pasożytów, jak widać nie wiadomo właściwie co danym rybom dolega.

Co więże się z Twoją radą o oddzieleniu i błękicie przy którym tak się upierasz i starasz się uzasadnić Swoją radę to jak ryby zaatakowały bakterie to napewno jest ich w wodzie multum i trzeba leczyć całe akwarium a Ty radziłeś oddzielić.

Następna sprawa to taka, że przy infekcji bateryjnej nigdy nie podnosi się temperatury wody, bo wtedy bakterie zaczynają się rozwijać w takim tempie, że prędzej żywcem zażrą ryby (oczywiście w zależności od szczepu) niż ten błękit zacznie działać.

 

Odnośnie tego co napisałem jak się doradza to trzeba wiedzieć co i na co, ja rozumiem, że to nie Twoje ryby i jak "popłynął" to nie Twoje a kolegi. Nie jesteś pewien, nie wiesz, lepiej nie pisać nic jak źle doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...