Skocz do zawartości

Dziwna piana na tafli


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za info i ogólnie za wyrozumiałość i pomoc to moje pierwsze akwa dopiero się uczę i jeszcze długa droga przede mną. Ale na szczęście są jeszcze ludzie tacy jak Ty co pomagają i dzielą się swoją wiedzą dzięki wielkie naprawdę ; )

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info i ogólnie za wyrozumiałość i pomoc to moje pierwsze akwa dopiero się ucze i jeszcze długa droga przedemna. Ale na szczęście są jeszcze ludzie tacy jak Ty co pomagają i dzieła się swoją wiedzą dzięki wielkie naprawdę ; )

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Żaden problem ;)

A jeszcze przy okazji: jakby co istnieją też walizki testów i np. taka walizka combiset jest całkiem ciekawą opcją. Ma dość niedokładną skalę pH, ale generalnie zawiera wszystko co trzeba. Jeśli będziesz kupował pojedynczo, to pH wybierz w zawężonej skali, wtedy mierzy co 0,2 (przy pełnej skali co 0,5), jako że skala jest logarytmiczna, to ta dokładność wbrew pozorom jest naprawdę mała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to: pH, kH, NO3 i NO2

Ja bym dodał do tego PO4, żeby pilnować bilansu i wystrzec się większości glonów. Ja żałuję, że od razu tego testu nie kupiłem. Moim zdaniem ważniejsze niż Fe.

Wspominałeś też o lepszym filtrze. Ja bym poczekał aż zdecydujesz się na większe, konkretne akwa i wtedy dopiero kupił filtr pod nie, bo lepiej wydać raz a dobrze (wcale nie duża różnica) i mieć naddatek filtracji. Jakąś kaskadę, albo kubełek 600-1000l/h.

Minikani 120 ma MAX 350l/h. To znaczy, że po włożeniu wkładów i lekkim zapchaniu spadnie pewnie do 200L, a to do zbiornika 60-80L może być ciut mało.

I lepiej mniej rybek, mniej karmić, niż za dużo rybek i za dużo karmić ;)

Dwa razy dziennie wystarczy przy większości obsady.

Edytowane przez Eril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wygląda całkiem fajnie. Jak ogarnie się parametry wody i dobierze odpowiednie ryby to może to być całkiem przyjemny zbiornik.

W standardowym akwarium 30l możesz trzymać kilka sztuk danio perłowych ( błędnie nazywanych razborami galaxy ). Sa to bardzo fajne i stosunkowo łatwe w hodowli rybki, a także chętnie w prawidłowo prowadzonym akwarium przystępują do tarła. Z innych ryb to np: drobniczki jednodniówki lub drobnotki nadobne. Litraż ten będzie też odpowiedni dla parki proporczykowców z Kap Lopez. Lub po prostu zrobić z tego krewetkarium.

To tylko niektóre z rybek które można trzymać w tej wielkości akwarium. Oczywiście główną rolę w doborze obsady odegrają parametry wody.

Tutaj masz fajny temat o testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

 

Na koniec tak jak radzili przedmówcy, warto zainwestować w większe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...