Skocz do zawartości

Dziwna piana na tafli


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta piana to faktycznie wygląda jak budowane przez bojownika gniazdo. Bardziej niepokojące jest jednak pływanie neonów przy powierzchni wody. Zapoznaj się z tym tematem http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/ i napisz coś więcej o swoim akwarium ponieważ problem w nim może być bardziej złożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szanowny może łaskawie zniżyć się do poziomu normalnego akwarysty i podać więcej informacji o zbiorniku, byśmy mogli spróbować rozwiązać zagadkę? Czy też preferuje, byśmy rzucili kurze kosci i potrząsneli króliczym kuprem w celu ustalenia, co jest nie tak. Zabarwienie wody i zachowanie ryb wskazują na niedojrzały lub źle prowadzony zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chodzi o informacje takie jak: litraż zbiornika, dokładny model filtra i ewentualnie wkłady się w nim znajdujące, oświetlenie. Mam też kilka pytań: jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości? Jakie masz parametry wody? Jak często i w jakich dawkach karmisz ryby? Jak często płuczesz filtr i w jakiej wodzie to robisz? Dobrze byłoby gdybyś wrzucił zdjęcie całego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 30l zwirek naturalny rośliny żywe anibusy i kabomba podmiana wody 5-6l raz w tygodniu filtr diversa claro 300 grzałka z termostatem ustawiona na 26 stopni świetlówka 11 w w komplecie była niestety parametrów wody nie znam nie zrobiłem testów ale zanim w puscilem rybki akwarium odstalo 2 tyg dodawalem florę bakteryjna jak zalozylem rybki karmie 3 razy dziennie artemia mrozona i larwa komara i kuleczki specjalne dla Bojownika wcinają najchętniej larwy komara ale artemie też zjadają we wodzi jakby taki kurz się zrobił nie wiem czy to nie resztki pokarmów w tym celu za kupilem ampularie żeby to czyscily ale jak widać efektu brak

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30 l jest zdecydowanie za małe dla takiej obsady.

 

karmie 3 razy dziennie artemia mrozona i larwa komara i kuleczki specjalne dla Bojownika
A ryby ten pokarm zjadają w całości? Nie zjedzony pokarm rozkłada się w akwarium zanieczyszczając wodę. Zdecydowanie lepiej jest ryby od czasu do czasu przegłodzić niż przekarmić.

 

Moim zdaniem główny problem leży w zbyt małym litrażu akwarium jak dla tej obsady i w przekarmieniu ryb.

Poza tym ten filtr który masz może nie wyrabiać w przerobieniu tego całego "miszmaszu" jaki masz w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30 l jest zdecydowanie za małe dla takiej obsady. A ryby ten pokarm zjadają w całości? Nie zjedzony pokarm rozkłada się w akwarium zanieczyszczając wodę. Zdecydowanie lepiej jest ryby od czasu do czasu przegłodzić niż przekarmić.

 

Moim zdaniem główny problem leży w zbyt małym litrażu akwarium jak dla tej obsady i w przekarmieniu ryb.

Poza tym ten filtr który masz może nie wyrabiać w przerobieniu tego całego "miszmaszu" jaki masz w akwarium.

Chce zakupić aquaele minikani 120 karnistrowy wystarczy czy zamocny ?

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Jak nie na karmie ich to bojownik ganie neony i zaczepia ślimaki jak jest najedzony to nie zwraca uwagi na nie

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie na karmie ich to bojownik ganie neony i zaczepia ślimaki jak jest najedzony to nie zwraca uwagi na nie

 

Gania bo w takim akwarium i przy tej obsadzie ma zbyt mało miejsca. Przypuszczam że gdybyś miał odpowiednio duże akwarium, odpowiednio urządzone, ryby prawdopodobnie nie wchodziły by sobie w drogę. Miałem kiedyś bojowniki w akwarium ogólnym i żadnego jakiegoś znaczącego zaczepiania przez niego innych ryb nie zauważyłem.

 

Do takiego litrażu akwarium wystarczy z powodzeniem odpowiednio dobrany filtr kaskadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam filtr Ci nie rozwiąże problemu.

Masz kosmiczne stężenie azotu w zbiorniku, zwróć uwagę jak czerwone skrzela mają neony.

W trybie pilnym podmiana 15l, cotygodniowe podmiany ok 10l.

Spróbuj zmniejszyć ilość karmienia do maksymalnie 2 porcji dziennie. Te kulki dla bojownika to mam nadzieję namaczasz przed wrzuceniem do akwa?

Zwiększ ilość roślin w akwarium, dodaj jakiś korzeń, cokolwiek co da rybom schronienie, pozwoli się schować i nie rzucać się sobie w oczy.

Chociaż dobrze by było zmienić obsadę (albo akwarium).

Masz na wzór akwa 30l z bojownikiem: http://forum.superakwarium.pl/topic/45539-30l-azja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń jest do niego są przymocowane anibusy kabomb jest 8 posadzonych i krynia rzemieniolistna akwarium BD większe ale gdzieś za miesiąc. Narazie filtr zmienie aquaele minikani 120 będzie dobry . i w późniejszym czasie akwarium większe tylko NW jaki litraz BD potrzebować 60l 72l ?

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam filtr Ci nie rozwiąże problemu.

Masz kosmiczne stężenie azotu w zbiorniku, zwróć uwagę jak czerwone skrzela mają neony.

W trybie pilnym podmiana 15l, cotygodniowe podmiany ok 10l.

Spróbuj zmniejszyć ilość karmienia do maksymalnie 2 porcji dziennie. Te kulki dla bojownika to mam nadzieję namaczasz przed wrzuceniem do akwa?

Zwiększ ilość roślin w akwarium, dodaj jakiś korzeń, cokolwiek co da rybom schronienie, pozwoli się schować i nie rzucać się sobie w oczy.

Chociaż dobrze by było zmienić obsadę (albo akwarium).

Masz na wzór akwa 30l z bojownikiem: http://forum.superakwarium.pl/topic/45539-30l-azja/

I jeszcze jedno pytanie te 15l co mam podmienia w trybie pilnym to woda odstana ma być czy odrazu wlewac ? I wypowiedź się odnośnie tego filtra proszę aquaele minikani 120 Edytowane przez Johny188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze jedno pytanie te 15l co mam podmienia w trybie pilnym to woda odstana ma być czy odrazu wlewac ? I wypowiedź się odnośnie tego filtra proszę aquaele minikani 120

Jeśli masz wyczuwalnie chlorowaną to możesz odstawić na kilka godzin, żeby chlor odparował. Teraz jednak woda uzdatniana nie wymaga takich zabiegów i w większości przypadków można lać prosto z kranu. Filtr będzie ok jak najbardziej, bo zakładam, że masz pokrywę i nie chcesz jej przerabiać pod filtr kaskadowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wyczuwalnie chlorowaną to możesz odstawić na kilka godzin, żeby chlor odparował. Teraz jednak woda uzdatniana nie wymaga takich zabiegów i w większości przypadków można lać prosto z kranu. Filtr będzie ok jak najbardziej, bo zakładam, że masz pokrywę i nie chcesz jej przerabiać pod filtr kaskadowy.

Dokładnie jest pokrywa i niechęć przerabiac. A wodę mam bez chloru podemna jest żyła wodna i mam odwiert głębinowy zrobiony tak że wodę mam ze studni całe życie.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Johny188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było mało problemów to jeszcze woda ze źródełka.

No trudno, odstaw albo podgrzej do temperatury wody w akwa i zrób podmianę.

Normalnie z kranu puszczam ją jest ciepła to czysta wodą użytkowa tylko nie z wodociągu normalnie jest studnia w ziemi 80 metrów w dół i jest pompa co ją ciągnie i leci normalnie z kranu piec ją podgrzewa.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Tylko jest ten + że ta wodą mi się nigdy nie skończy i nie płacę wodaciagom bo mam swoją wodę różni się tym że nie ma chloru jest normalnie wodą pitną i wszystko trochę nie zorientowany jesteś jeżeli chodzi o odwierty głębinowe to żadne źródełko tylko wodą użytkowa bez chloru

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Na glembko położonych ujęciach wody wpływ środowiska zewnętrznego jest zerowy pozatym wodą przechodzi przez kilka warstw filtracyjnych smiem twierdzić że wodę w kranie mam lepszej jakości jak Ty z wodociagu. Ale to nie oto chodzi masz prawo nie wiedzieć tego to forum akwarystyczne a nie o odwiertach głębinowych ale takie małe sprostowanie żeby ktoś nie mówił że leje wodę z jakiegoś tam źródełka.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Johny188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla człowieka jest dobra to co rybom może zaszkodzić ? Przy odbiorze takiego odwiertu są przecież badania robione na zawartość związków różnych.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Muszę w końcu te testy zrobić wody prosto z kranu wszystko będzie jedne jakie testy zrobić ?

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...