Skocz do zawartości

Agresja pielegnic


soomichael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Tak jak kiedyś pisałem w akwa 90L mam 2 młode pięlegnice szmaragdowe.

Zabrałem je od znajomego ,który trzymał je w 54L(Żałuje). Mieszkam w Warszawie. Żaden sklep nie chce ich przyjąć, w stolicy jest z tym bardzo ciężko. Ostatnio pielęgnice się atakują i jedna jest wiecznie schowana. Jakie Ryby mogę dodać aby agresja rozłożyła się na więcej ryb a nie tylko na tą pielęgnice?

 

 

Jak ja chciałbym się cofnąć w czasie i ich nie brać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby trzymać parkę pawiookich w 200l...
Nic więcej ja bym nie dokładał bo i tak mają tam ciasno.
Jeśli żaden zoolog nie chce tego przyjąć wystaw na olx, allegro, giełdzie forumowej.
Duże pielęgnice w okazyjnej cenie często ludzie kupują ;)
Do czasu pozbycia się ich trzymałbym je w osobnych zbiornikach.
Jeśli nie masz takiej możliwości chyba lepiej dla zdrowia obu z nich jest przedzielenie akwa 50/50 jakąś siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby trzymać parkę pawiookich w 200l...

Nic więcej ja bym nie dokładał bo i tak mają tam ciasno.

Jeśli żaden zoolog nie chce tego przyjąć wystaw na olx, allegro, giełdzie forumowej.

Duże pielęgnice w okazyjnej cenie często ludzie kupują ;)

Do czasu pozbycia się ich trzymałbym je w osobnych zbiornikach.

Jeśli nie masz takiej możliwości chyba lepiej dla zdrowia obu z nich jest przedzielenie akwa 50/50 jakąś siatką.

Te pielęgnicę od przebywania w 54L skarłowaciały i mają około 15cm, i nic nie urosły. Nikt nie chce ich kupić. Nawet za darmo zabrać. Nie ma możliwości dać ich do innych zbiorników. Czy np dodanie innych 2 pielęgnic albo skalarów nie zmniejszy agresji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te  pielęgnice trzyma się w minimum 250L a nie 90L   w dodatku w parach .agresje przejawiają tylko w okresie tarła .

Jak nie możesz im zapewnić min 250L to sprzedaj je i nie męcz ich .

To że są agresywne zapewne spowodowane jest małym zbiornikiem i  brakiem miejsca  ... stresują się


Czy np dodanie innych 2 pielęgnic albo skalarów nie zmniejszy agresji?

Nie  spotęguje to tylko agresje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kojec dla psa 2mx2m a w nim dwa owczarki to dorzucenie bernardyna zmniejszy agresję?
Zmniejszać agresję można np. u ryb gdzie samiec ,,goni" samicę swojego gatunku poprzez dorzucenie większej ilość samiczek.
Tu czego byś nie dorzucił i tak jedna zdominuje/zabije resztę.

Edytowane przez Amano Takashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te  pielęgnice trzyma się w minimum 250L a nie 90L   w dodatku w parach .agresje przejawiają tylko w okresie tarła .

Jak nie możesz im zapewnić min 250L to sprzedaj je i nie męcz ich .

To że są agresywne zapewne spowodowane jest małym zbiornikiem i  brakiem miejsca  ... stresują się

Nie  spotęguje to tylko agresje .

 

A weź miesz je? Nie mogę znaleść im domu od jakiś 3 mieś.Wiem ,że to za mało, ale lepiej niż w 54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porób im zdjęcia i pokaż mi je. Karłowatośc u ryb to często trochę naginany argument- wiem, bo nie raz kupiłem skarlałą rybę, która w odpowiednim akwarium zaczynała rosnąć. Nie osiągała maksymalnych rozmiarów, ale rosła. Szmaragdy spokojnie więcej osiągną nawet te skarlałe. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada w akwa to :

 

-6 kirysków 

-1 zbrojnik pospolity

-2 pielegnice.

 

 

Nadal będę szukał im domu jedenak gdy kiedyś w akwarium pływały jeszcze 2 skalary agresja rozkładała się na te 3 ryby. Skalary trafiły do 180L. A Samiec atakuje samice bez przerwy. Potrzebuje gatunku ,który przez jakiś czas będzie mógł z nimi zamieszkać i zmniejszyć stres samicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby do zbyt słonej zupy dosypywać jeszcze soli...

Weź zrób zdjęcia żeby się obeznani wypowiedzieli na temat ich rozmiarów. Dodatkowo może nawet nie masz pary tylko dwa samce z czego jeden to ,,samiec alfa".

Wystaw je jeszcze raz, z zachęcającymi zdjęciami.

zupa i ryby to co innego, jak bym dodał jeszcze np 2 samice to samiec gonił by 3. i miały by czas by odpocząć od ucieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś pewien że masz parkę.
Z tego co wiem u tych pielęgnic rozróżnić płeć da się po tym że samiec jest większy (w dalszym ciągu mogą być dwa samce, jeden po prostu jest mniejszy) oraz po guzie tłuszczowym u dorosłych osobników.
Czy Twój ,,samiec" ma guz tłuszczowy?
Skoro jesteś taki pewien powinien mieć - czyż nie?

Ja na to wolę patrzeć tak: jak dodasz jeszcze dwie samice i samiec sobie będzie gonił 3 samice to... zostaniesz z 4-ema pielęgnicami a nie dwoma... Takie moje zdanie ;)

Edytowane przez Amano Takashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój aparat jest co najmniej słaby 

 

674e0078f2e1ff6a.jpg


Czyli jesteś pewien że masz parkę.
Z tego co wiem u tych pielęgnic rozróżnić płeć da się po tym że samiec jest większy (w dalszym ciągu mogą być dwa samce, jeden po prostu jest mniejszy) oraz po guzie tłuszczowym u dorosłych osobników.
Czy Twój ,,samiec" ma guz tłuszczowy?
Skoro jesteś taki pewien powinien mieć - czyż nie?

Ja na to wolę patrzeć tak: jak dodasz jeszcze dwie samice i samiec sobie będzie gonił 3 samice to... zostaniesz z 4-ema pielęgnicami a nie dwoma... Takie moje zdanie ;)

Na zdj nie widać ale tak ma guz tłuszczowy, którego samica nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeez, jak ja miałem ZGRANĄ PARĘ czerwieniaków dwuplamych przez tydzień w 112l to wydawało mi się że mają ciasno... A jest to rybka dużo mniejsza no i 112l to więcej niż mają Twoje szmaragdowe...

 

Chyba zaczynamy odbiegać od tematu. Proponuję nie pogłębiać tego offa. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...