Skocz do zawartości

Pielegniczka Ramireza - samiec czy samiczka?


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Jestem już po kilku podmiankach rybek. Najpierw próbowałem dobrać zgraną parke a teraz osobników obu płci. Czy na zdjęciu poniżej to samiec czy samiczka? post-9118-1451122831,61_thumb.jpg

 

Zakładaj tematy w działach do tego przeznaczonych. Przenoszę.

andy102

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem samiczke. I miałem samca i dwie samice. Samiec tak je ganiał że nie dawał im wyjść z roślinek. Potem wymieniłem samca. Została ta samiczka ze zdjęć i druga samiczka z samcem. I o to ta właśnie samiczka ze zdjęć gania ta parke...

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kto i co odradzał? Co jest niby złego w tym podłożu które posiadam poza tym że jest jałowe w porównaniu do Ady? Zdjęcia które umieściłem nie są najaktualniejsze bo akwarium już trochę zarosło...

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/topic/46093-świeżak-problem-z-krasnorostami-krótkimi-i-długimi-nitkami/?p=482515

 

Pielegniczki wymagają piasku a nie żwirów, bazaltów i innych sztucznych podłoży.
Naucz się czytać ze zrozumieniem i nie zakładaj więcej tematów z prośbą o pomoc bo to jest bezcelowe... kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku była mowa o podłożu manado. Nikt nic w nim nie pisał o piasku dla pielegniczek. No ale dobrze wiedzieć. Wątek natomiast dotyczył czegoś innego...P.S. moje ramirezy mają się świetnie na tym podłożu :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mają się świetnie
Mój ulubiony argument. "Moje rozbory(sic) mają się świetnie w twardej wodzie", "mój glonojad ma się świetnie w 30l", "moje neonki inesa(sic) mają się świetnie ze skalarami". Czy Twoje ryby mają dostęp do miękkiego, sypkiego podłoża, które umożliwia im rycie, kopanie, przesypywanie i przesiewanie w pysku w poszukiwaniu pokarmu? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad nazwą rodzajową tej ryby -  "Mikrogeophagus" i skąd ona się bierze? :roll:

 

 

Kolego kto i co odradzał?
Kolego kto i co nie przeczytał o potrzebach własnych ryb? :czytaj:  Nie obwiniaj ludzi o własną niewiedzę i zaniedbania - nawet coś tak podstawowego jak artykuł w wikipedii wymienia piaszczyste podłoże jako naturalne dla tych pielęgniczek - i nie jest to wiedza trudna do znalezienia w :google: . Zamiast prezentować taką postawę roszczeniową i oczekiwać, że ludzie zajmą się merytoryczną stroną akwarystyki za Ciebie, zużyłbyś mniej czasu dowiadując się co nieco o własnych zwierzętach - na własną rękę. Nie rozumiem skąd ostatnio te trendy 'zróbcie za mnie, a jak coś zawalę, to będzie i tak wasza wina'. Jak zaczynałem z akwarystyką, to biegnąłem po książkę tematyczną do księgarni i czytałem, chłonąłem wiedzę. Teraz nawet książki nie trzeba, bo wszystko dostępne w internecie - a i tak nie chce się zabrać za wertowanie, łatwiej zapytać, zrobić po swojemu, po czym zwalić na innych.

 

Poświęć mniej uwagi odgryzaniu się, gdy dostajesz dobre porady, a więcej potrzebom własnych ryb. Odwdzięczą się naturalnym zachowaniem i lepszym zdrowiem.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że potem jest zdziwienie że coś nie tak i że te rybki są takie delikatne, gupiki to to nie są ale jeśli się zadba o ich potrzeby to nie ma z nimi wielkiego problemu. Poza tym tak, pomyliłem się z tą płcią. Argument za powrotem do tych świetnych rybek.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam temat został wyczerpany/ problem rozwiązany... "samiec,czy samiczka".

Dalsze kontynuowanie wątków dotyczących w/w zbiornika należy prowadzić w działach do tego przeznaczonych, o ile autor wyrazi takowe chęci...
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...