Skocz do zawartości

Problem z niedoborem?


ozzy26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze ludzi doświadczonych o pomoc poczatkujacemu.Czy to są jakies niedobory czy coś innego.30l nawozone całą linią Aqua Artu.Dziś robione pierwszy raz testy Ph 7,4 gh 15 kh 14 FE między 0,1-0,25 NO3 20 PO4 0,25.Akwa ma 9miesięcy podłoże żwirek akwa + kulki gt oswietlenie 20W energooszczędna 6500k i philips aquele 1000k 10h dziennie co2 w spray 2 dzwony dziennieGęso zarośniete .Przepraszam jesli dodalem temat tam dzie nie powinienem.post-23565-0-83975200-1450713925_thumb.jpgpost-23565-0-15299700-1450713958_thumb.jpgpost-23565-0-69786500-1450713982_thumb.jpgpost-23565-0-89781000-1450714024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż twardości, bo dużo roślin nie lubi tak twardej wody a druga sprawa to prawdopodobnie podwyższony przez to poziom Magnezu blokuje przyswajanie innych głównych pierwiastków makro.

Z tym węglem i dzwonem... to jest bardzo mało efektywne rozpuszczanie, jak nie masz żadnych bardziej wymagających roślin zmniejsz oświetlenie do 10 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż twardości, bo dużo roślin nie lubi tak twardej wody a druga sprawa to prawdopodobnie podwyższony przez to poziom Magnezu blokuje przyswajanie innych głównych pierwiastków makro.

Z tym węglem i dzwonem... to jest bardzo mało efektywne rozpuszczanie, jak nie masz żadnych bardziej wymagających roślin zmniejsz oświetlenie do 10 W.

A tą twardość to podmianą obniżyć czy jak.Zamierzam co2 z sody i kwasku dozować bo na butle mnie nie stać.I czy reszta parametrów oki jest A zmniejszyć tą 20w a philipsa z 10w zostawic.Mam nową 6500 led 13w  może tą dać

Edytowane przez ozzy26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tą twardość to podmianą obniżyć czy jak.

Tak, na wodę demineralizowaną, destylowaną, RO.

 

 

 

.Zamierzam co2 z sody i kwasku dozować bo na butle mnie nie stać.

Dobry pomysł, aczkolwiek jak zmniejszysz ilość światła dozowanie CO2 nie będzie Ci potrzebne i na dojście roślin do siebie, wtedy ten dzwon Ci wystarczy.

 

 

 

zmniejszyć tą 20w a philipsa z 10w zostawic

Lepiej by było żebyś zostawił jakąś o barwie 6500 K. Zrób tak aby całe Twoje światło na akwarium miało mniej jak 0,5 W/L

Na ledach się nie znam więc się nie wypowiem. :)

 

 

 

Ja zadam banalne pytanie - w akwarium są jakieś ślimaki?

Nawet jeżeli by były to prawie nic nie zmienia, ślimaki zwykle nie ruszają zdrowych części roślin, tylko zjadają już te uszkodzone.

Po roślinach również widać, że nawet jak by były to nie one zawiniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam banalne pytanie - w akwarium są jakieś ślimaki?

Slimaki są 2 duze i 2 ich młode helenki.Oki zmienie światło (ta 13w led ma 6500k i 1370 lumenow )jak radzisz i wode mieszac 50/50 kran destylowaną?

Edytowane przez ozzy26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 10% wyobraźni :D Myślę, że chodziło mniej więcej o proporcje 2:1 demineralka:kran.

Generalnie ne ma to zbyt dużego znaczenia, ważne jest to, żebyś nie zrobił tych podmian za dużych, bo gwałtowne skoki twardości wszystko pozabijają.

Witam kolege (koleżankę  ;) - Mapet) z dolnegośląska i dzięki za post(też jestem dolnoślązakiem)ale do rzeczy.Dziś zdobyłem częściowe parametry mojej kranówki PH-7,8 ,FE-0,141, Mangan-0,013,chlor-0,3, Twardość całkowita 107,PO4-0, NO3-4,3,NO2-0.To tak dla uzupełnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...