Skocz do zawartości

Pytanie o roślinki do akwarium 240l


damian0221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam akwarium 240l 120x40x50

Oświetlenie to 4 razy 54w 2x sylvania 865 1x sylvania grolux 1x sylvania 830

Filter zamówiłem eheim 2075

Zamówiona będzie też butla Co2

Podłoże to 5l substrate II + 5l aquabasis na to czarny żwirek

 

akwarium ma być Ogólne znajdować w nim się będą skałki korzeń rośliny noi oczywiście rybki

 

I teraz chcę wybrać rośliny ale nie wiem czy taka ilość wystarczy a może nawet jest za dużo

 

Alternanthera reineckii Red ( 4 sadzonki )

Ammania gracilis ( 12 sadzoenek )

Bacopa monnieri DROBNOLISTNA ( 30 sadzonek )

Cladophora aegagropila  ( 4 szt. Na korzeń )

Echinodorus magdalensis ( 8 sadzonek  )

Eleocharis vivipara ( 40 igiełek )

Eleocharis acicularis ( kubek in vitro 250-300 )

Hygrophila corymbosa STRICTA ( 3 sadzonki )

Hygrophila polysperma ( 20 sadzoenk )

Limnophila Sessiliflora ( 25 sadzonek )

Limnophila aromatica ( 24 sadzonek )

Myriophyllum aquaticum ( 24 sadzonek )

Rotala macrandra ( 20 sadzonek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podłoże to 5l substrate II + 5l aquabasis na to czarny żwirek

 

Dziwna kompozycja. Zmieszasz AS II z JBL Aquabasis?

 

 

 

chcę wybrać rośliny ale nie wiem czy taka ilość wystarczy a może nawet jest za dużo

 

Sądzę, że po 20 - 30 sadzonek sześciu gatunków, na taką małą powierzchnię to za dużo. Do tego dochodzą jeszcze mniej liczne gatunki.

 

Hygrophila rośnie szybko, lubi wyrastać nad taflę wody i nawet pomimo dobrych warunków jej dolne partie tracą liście. Zacznij od jednej sadzonki.

 

Limnophila Sessiliflora to chwast. Ciężko ją kontrolować bo bardzo szybko rozłazi się po zbiorniku poprzez rozłogi. Rośnie wszędzie tylko nie tam gdzie chce akwarysta.

 

Generalnie jak to wszystko upchasz i trochę to podrośnie, to będzie bardzo ciasno i większość roślin na dole szybko zgubi liście. Po drugie niektóre z tych roślin będą rosły szybciej niż pozostałe i zagłuszą te wolniej rosnące. Odetną je od światła.

 

Powinieneś zacząć od mniejszej liczby roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może kolego doradzisz mi jakie łądne roślinki do mojego akwarium i ile tego

 

Wszystkie które wybrałeś są ładne. Zmniejsz ilość sztuk niektórych gatunków. Przykładowo Limnophili sessiliflory daj 5 sztuk.

 

Jak robić trawnik to raczej monogatunkowy, albo z Eleocharis acicularis, albo z Echinodorus magdalensis.

 

Rośliny sadzisz w grupach i w zależności od gatunku 2 do 4 cm odstępu między roślinami . Między grupami gatunków zostaw nawet 12 cm. Każda roślina będzie się mogła wtedy rozwinąć a nie walczyć w tłoku o przetrwanie. Jak podrosną, to cięcie łodygowców i dosadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...