Skocz do zawartości

54l unikatowa obsada


biedronnn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nazywam sie Tomek.

Po kilku latach postanowilem wrocic do akwarystyki.

Bylo to akwarium bardzo ogolne.

Rybki jakie w nim plywaly to:

mieczyki, platki, gupiki, neonki, kiryski i glonojad oraz jakis slimak.

 

Obecnie chcialbym, aby w moim akwarium plywaly zupelnie inne rybki.

Wybralem kilka rodzajow, ale ze jestem amatorem, to nie wiem jakie i w jakich ilosciach moge wpuscic do takiej wielkosci baniaka.

 

Ryby jakie mnie zaciekawily to:

 

-Przylga chinska (cudaczek)
-proporczykowiec gardnera
-naskalnik dickfelda
-barwniak szmaragdowy/czerwonobrzuchy
-glowaczyk barwny

-szczupienczyk karlowaty

 

Wiem ze niektore z nich nie beda mogly plywac w tak malym akwarium, ale prosze bardziej doswiadczone osoby o wypowiedzenie sie na temat tych ryb.

Ktore z nich moge wpuscic a ktore nie, w jakich ilosciach i ewentualnie jakie inne rybki obsadzic w tym akwarium.

 

 

Akwarium jakie posiadam to 54l 60x30x30

Filtr Aquael turbo 500

Grzałka Hailea 50W

 

Parametry wody to:

pH-7

GH-10,2

KH-6,5

 

Bardzo prosze o pomoc w doborze obsady dosc unikatowej, a nie "standardowej".

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

 

Z tego co sie dowiedzialem to Przylga chinska potrzebuje zimniejszej wody, bardzo mocno napowietrzonej i podstawa 60x30 to minimum ale zalecane jest wieksze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Przylga chinska (cudaczek) -proporczykowiec gardnera -naskalnik dickfelda -barwniak szmaragdowy/czerwonobrzuchy -glowaczyk barwny -szczupienczyk karlowaty

 

Co ciebie za ryby interesują o różny wymogach.

Akwarium jakie posiadam to 54l 60x30x30

 

Tak wogule to akwarium jest za MAŁE na te ryby.

 

 

Pisownia.   :o  /DawW/

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O roznych wymogach moze i sa, dlatego zastanawiam sie ktore(ą) z nich wybrac.

Avatar94xPLx-Czy akwarium za male na proporczykowca gardnera, ktory do haremu potrzebuje 30l?? Badz na szczupienczuka karlowatego?? Raczej nie....

Dhuz to skoro zadne z tych ryb nie nadaja sie do takich parametrow wody, to masz moze jakas propozycje obsady ale bardziej ciekawych ryb niz gupiki czy neonki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylga chińska - ciaaasno, bardzo ciasno, można by wpuścić ze 2 maksymalnie, a jednak lubią przebywać w stadzie i po prostu się schowają.
Proporczykowiec gardnera da radę (pH 6-7,8), tylko na takie akwarium to będzie harem 1+2 iii... tyle, te proporczykowce są dość agresywne, więc w tak małym akwarium będą gonić każdy inny gatunek.
Naskalnik - tu się nie znam.
Barwniaki - poniżej 60l to zdecydowanie za mało, ale patrząc na moje - mniej niż 80l bym nie poleciła.
Głowaczyk - tu również się nie wypowiem.
Szczupieńczyk karłowaty - lubi kwaśniejszą wodę.

 

Podsumowując... harem proporczykowca się nada, ale nie bardzo możesz wprowadzić tam coś jeszcze i pewnie miło by im było, gdyby ciut zakwaszać wodę.

 

 

 

Avatar94xPLx-Czy akwarium za male na proporczykowca gardnera, ktory do haremu potrzebuje 30l??

Wierutna bzdura, poniżej 50l dla proporczykowca gardnera to będzie smutne więzienie.

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dhuz to skoro zadne z tych ryb nie nadaja sie do takich parametrow wody, to masz moze jakas propozycje obsady ale bardziej ciekawych ryb niz gupiki czy neonki itp...
Celestichthys margaritatus w obecnych parametrach. Celestichthys erythromicron lub Sawbwa resplendens gdybyś podniósł twardość wody i pH.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dhuz te danio ktore przedstawiles sa bardzo ciekawe... Jaka duza lawice do takiego akwarium nalezy wpuscic i co do obsady oprocz nich?? Nie bede pytal dokladniej o te male stworzonka, bo najpierw poczytam, a pozniej ewentualnie bede zadawal pytania.


Pisownia.
Regulamin 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.  /DawW/

Edytowane przez DawW
PISOWNIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są ryby typowo ławicowe. Samce są terytorialne, każdy będzie chciał mieć swój mały rewir dla siebie, więc gęsto zarośnięte i dobrze dekorowane akwarium to podstawa. Dla dowolnego z wymienionych gatunków zestaw 4-5 samców + 10-20 samic powinien się nadać. Ze względu na rozmiar i specyficzną naturę tych ryb, żadne z nich w tej wielkości zbiorniku nie powinny trafić do akwarium wielogatunkowego. Jeden gatunek wystarczy, zwierzaki zapełnią akwarium bez problemu. ;) Jeśli chcesz w takim baniaczku wielogatunkowe, to trzeba pomyśleć o zmianie parametrów i nastawienie się na kombinowanie jak koń pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma sens i ktoś doradzi jeśli chodzi o ilości...
Na dno kirysek lamparci.
Wy
żej Modrook Słoneczny czyli Pseudomugil furcatus.
Pod tafl
ę Pstrążenica marmurkowa.
Co Wy na to?? Mo
że jeszcze jakieś 2 sumiki mini??

 

 

 

Pisownia. Ostatnie, pisemne upomnienie. /Miniu/

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoze mieszane... Starałem się zrobić coś naturalnego, czyli jest piach, jest żwirek jasny(kwarcowy), oraz naturalny do akwarium (większy)...

Jak to się pomieszalo to fajna naturalna "plaża" wyszla:) To co zamiast Pstrążenicy na górę?? I jak oceniasz resztę??

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proporczykowiec gardnera da radę (pH 6-7,8), tylko na takie akwarium to będzie harem 1+2 iii... tyle, te proporczykowce są dość agresywne, więc w tak małym akwarium będą gonić każdy inny gatunek.


Będą gonić... same siebie również. Zbiornik za mały. To jeden z większych i agresywniejszych gatunków Proporca. Ja miałem harem w 80x40cm powierzchni dna i jakbym miał do nich wrócić, to dopiero w 100cm baniaku...

Ja w 60cm nie dawałbym Kirysków innych niż habrosus, pygmaeus opcjonalnie Panda.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoze mieszane... Starałem się zrobić coś naturalnego, czyli jest piach, jest żwirek jasny(kwarcowy), oraz naturalny do akwarium (większy)...

Jak to się pomieszalo to fajna naturalna "plaża" wyszla:) To co zamiast Pstrążenicy na górę?? I jak oceniasz resztę??

 

Czy zdajesz sobie sprawę, że to akwarium nadaje się co najwyżej dla jednego stada małych, lub 2 stad w wersji 'micro'? Przy 3 gatunkach, gdyby każdemu dać chociaż 10 sztuk na poczucie się komfortowo w grupie, nawet z nadfiltracją ganiałbyś 2 razy w tygodniu z podmianami wody, w dodatku chcesz ryby ze skrajnie odmiennych biotopów. Dla kirysków lamparcich i pstrążenic za mało miejsca i za twarda woda.

 

Jeśli nie zaczniesz czytać o potrzebach ryb, które Ci się podobają i które znajdujesz, nie widzę sensu prób pomocy Tobie, bo akwarystyka to nie jest hobby, które wybacza lenistwo i niedbalstwo -  wracasz do tematu z propozycjami obsady, która kompletnie do siebie nie pasuje, w dodatku dla której nie masz warunków. Mam tylko nadzieję, że nie skończy się wizytą w zoologu i zasięgnięciu 'porady' od sprzedawcy, który nawciska Ci żywca aż mu kieszeń zabrzęczy. :/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...