Skocz do zawartości

Nagła zmiana Ph, Kh, Gh.


BeRRo121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawia mnie zmiana parametrów wody, ok miesiąc temu ph-7,5 kh-14 gh-24. I od ostatniego pomiaru nic w akwa nie robiłem. Teraz parametry wygadają tak ph-6.5 kh-5 gh-10. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Akwarium 60l

Filtr fzn-2

Oświetlenie 15w

Ryby

Gupiki, 2 kirys, zbrojnik, prętnik.

Rośliny

Kryptokoryny, Anubiasy, Żabienice.

 

Czy taka zmiana jest normalna czy jest to spowodowane jakimś złym czynnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść... Jak ryby nie dostaną dwa dni jedzenia to nic im nie będzie. Może lepiej jak byś sam zajął sie karmieniem ryb, nawet o 6 rano. Ale dostawały by regularnie i wiedział byś co i ile dostają. I kontrolował byś co sie dzieję. Sprawdź date ważności testów. Mi miesiac po terminie testy tropicala pokazywały stale gh10. Bez względu czy sprawdzałem wode destylowaną czy kranówe czy po wsypaniu sody do niej.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przykład kwaskiem. I jeszcze taka sugestia do BeRRo, nie czerp wiedzy akwarystycznej od babci, no chyba, że ta idzie z postępem technicznym i trendami w awkarystyce (a i z tym też bym uważał). Był kolo na tym forum, nie dalej jak przed wakacjami) co zakładał temty co dwa dni, że w akwa sie źle dzieje; przyznał się, że słuchał babci i tym samym był ignorantem na wiedzę doświadczonych akwarystów co spowodowało zdziesiątkowanie obsady...

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...