Skocz do zawartości

Moje 200l.ogólne.


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę wypisywał parametry wody,gdyż już je wcześniej podawałem i nie ulegają zmianie,rybą i rośliną żyje się dobrze.Doczekałem się naprawdę żywego i zdrowego akwarium.Zdjęcie które zamieściłem jako wizytówka pochodzi z czasów gdy miałem problem z wodą.Po zamontowaniu filtra zewnętrznego,aqua szut 3,zrobieniu bimbrowni,oraz dołożeniu oświetlenia jest super.Planuje dołożenie jeszcze korzenia i obsadzenia go mchem.Chciałbym coś na zasadzie akwarium HOLENDERSKIEGO.

Wiem że mam za dużo ryb-pozbywam się znaczną ilość.

 

ph-6.5

gh-16

kh-8

No2-0

no3-20

nh3-Więcej nic nie robiłem.

3świetlówki po 18 w(tropical,aqua glo),dwie żarówki po30 w.

Ten zamek wywalam i w to miejsce deje bajerancki korzeń.

post-1036-13685155963428_thumb.jpg

post-1036-13685155963969_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo to ten zamek wyciągam,gdyż w jego miejsce trafi korzeń i faktycznie będzie to akwarium Holenderskie.Planuje ten korzeń obsadzić mchem,a lawę roślinami.Potrzebuje właśnie trochę jakiś roślin-czerwonych.

Oto ten korzeń.Mam z nim trochę problem,napisałem o nim w innym poście.

Myślę że będzie jeszcze ładniej.

KIKA dlaczego 8 ---nie jestem zachłanny.

post-1036-1368515596914_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie,ładnie tylko wyjmij ten zamek wszystko psuje :evil:

 

Jak pozbędziesz się niektórych rybek będzie ok

Siwy o które rybki ci chodzi,cały czas się tu ludzie czepiają że mieczyki czy molinezje to dopiero od 100l.a jak 200 to nie może być?Dla mnie bomba,ja bardzo lubię żyworodne ryby i nawet gdybym miał 1000l.to bym w nim trzymał ryby żyworodne.

Nie myślałeś o innej odmianie gupików,coś ładniejszego?Ostatnio na rynku dostępne są całe czerwone gupiki,mam nawet takiego jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz ten gość Ci poprostu podpowiedział,a kolega jeszcze sprostował delikatnie,że te żarówki to sobie możesz w komórce zapalić.

Zwykłych żarówek nie używa sie w akwarystyce,ponieważ nie spełniają swojej roli.

Śmiem wątpić w tej chcwili,że o akwariach holenderskich wiesz wystarczająco dużo,jeśli nawet nie masz pojęcia o podstawowych kwestiach oświetlenia.

Nie próbuje sie wymądrzać,ale to ty w tym temacie zrobiłeś z siebie mądrzejszego odemnie,a jeśli jesteś mądrzejszy niż ja to i pewnie od innych userów.

 

Ktoś Ci pisze rade,a ty ja kwestionujesz w sposób nie słuszny,bo sam racji nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory jeśli kogoś uraziłem,ale wiedzę czerpie nie tylko z forum,ale także od innych akwarystów.Zgadzam się z tym że zwykłe żarówki można sobie w komórce zapalić,ale te są niezwykłe i stosuje je czasowo jako uzupełnienie,a nie długotrwałe oświetlenie.Aby mieć właściwą,wymaganą ilość watów to mogłem sobie pozwolić tylko na takie rozwiązanie,bo nie mam miejsca na coś innego.Zmiana pokrywy nie była brana pod uwagę gdyż wymiary są nietypowe i to był problem.

Jeszcze raz sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...