Skocz do zawartości

Co się dzieje z tą rośliną ?


Mat342
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, jestem początkujący więc przepraszam :)  Posadziłem ją jakieś dobre dwa tygodnie temu, podzieliłem na dwie sadzonki, i jedna jest na środku, druga z boku, obydwie tak mają :/ nawoże co2 w płynie, jednak dawka mniejsza niż zalecana, i nawóz w płynie complete z aquahobby raz w tygodniu,w podłożu mają jeszcze kulki nawozowe, Akwarium ma 112l, Oświetlenie jest w pokrywie, zamówiłem z allegro, są to ledy 6 w takie : http://allegro.pl/pokrywa-led-6w-do-akw ... 28066.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślina średnio się do akwarium nadaje, chociaż podobno niektórzy ją hodują. Oświetlenie głodowe, lampy emiego na taki litraż mają po 40 W na ledach. Czemu carbo połowę dawki? Błąd w założeniu moim zdaniem. Albo masz HT dużo światła, wymagające krzaki, nawozisz ostro. Albo LT mało światła i nawozić praktycznie nie trzeba, a krzaki nie wymagające.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach różne rzeczy sprzedają, kwiaty doniczkowe wsadzone do akwarium też. Nie twierdzę, że nie da się jej w akwarium uprawiać, bo parę osób z jakimś efektem próbowało. Na pewno jest to jednak stosunkowo trudny(średnio trudny) gatunek ze względu na to, że roślina ta w wodzie znajduje się tylko okresowo. Potrafi też marnieć w okolicach zimy. I posiłkując się doświadczeniem ludzi którzy rośliny okresowo zanurzone hodują w stałym zanurzeniu prawdopodobnie potrzebuje dużo światła, dużo papu i CO2. Jest też opcja, że marnieje ze względu na to, że wcześniej hodowana była w formie emerysjnej i dopiero nowe liście będą w pełni przystosowane do pełnego zanurzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć że każda roślina musi się "przyjąć". Dwa tyg to mało żeby wszystko było ok po przesadzeniu. Poza tym wypada coś poczytać o roślinie którą się wprowadza. Ale ogólnie powodzenia życzę  - usunąć obumarłe liście i mieć nadzieje że się"przyjmie". I absolutnie nic nie zmieniać w baniaku co tydzień po wpływem jakichś niepowodzeń - to najgorsze co można zrobić !!!. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

W sklepach różne rzeczy sprzedają, kwiaty doniczkowe wsadzone do akwarium też. Nie twierdzę, że nie da się jej w akwarium uprawiać, bo parę osób z jakimś efektem próbowało.

 

Lysimachia nummularia. Mam u siebie i rośnie bez problemu. Większość roślin hodowanych w akwariach to rośliny błotne lub rosnące nad wodą, które znoszą okresowe zalewanie. Niektóre z nich rosną pod wodą całkiem dobrze, np zwartki i żabenice ale inne wymagają specjalnych warunków: mocne oświetlenie > 0,5 W/l, suplementacja CO2.

 

Podejrzewam, że w akwarium Mat342 ogólne warunki nie są dobre i dlatego ta roślina obumiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie napisałem to w moim poście, po prostu akurat w tym przypadku akwaryści raczej jej nie hodują. Ludzie którzy Ją jednak hodowali twierdzą, że dość długo się adaptuje. Jedni twierdzą, że tak jak napisałeś(napisaliśmy) wymaga ona CO2, światła i sporo nawozów, inni, że da się Ją hodować też przy świetle w okolicach 0.3W/l bez CO2 rośnie wtedy do góry zamiast się płożyć. Ciekawa roślinka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...