Jump to content

Rybki na dno.

_Paker_
 Share

Recommended Posts

Witam, zwracam się do was z pytaniem co dobrać na dno akwarium parametry poniżej :

PO4 0,5 0,5  
NH4 < 0,05  
NO2 < 0,01
NO3 2,5   
Fe  0,03  
PH  6,5
GH  12  
KH  6

Oświetlenie :

Świetlówki 2 x 18 W
i LED 2x46cm 5630 1260 lumen/m, świecę od 16-21.

Podłoże to ciemny piasek bazaltowy frakcji 0,08-,1,6mm.

Filtracja na zasadzie ruchu tafli wody przez 24h przez filtry Aquael Trbo 500 + ceramika, i filtr kaskadowy AquaClear 200 + gąbka i żwirek .

Obsada : 4 ( 2 pary ) Ramirezy i 20 neonów Innesa,

Zbiornik uruchomiony w Czerwcu, podmiany wody raz na tydzień 10%, czy może warto przejść na wodę RO ??

Pozdrawiam
Piotrek

Edited by _Paker_

Na pewno unikaj ryb kopiących i przesiewających piasek przez skrzela - kiryski, zbrojniki, wszelkie piskorki. Czyli tak właściwie to zabija większość Twoich opcji do takiego akwarium. Bazalt = posiekane pyski i skrzela = choroba -> zgon.

Ten piasek mi się podobał, trudno na razie nie będę dodawał ryb, a czy mogę dodać jeszcze neonów ?

Nie wiem ale myślę że masz już dość dużo ryb. ;) Zresztą dla Pielęgniczek bazalt również nie jest wskazany.

Edited by BaniakMaster

a czy mogę dodać jeszcze neonów ?

Nie. W ogóle nie powinieneś łączyć ramirez z innesami, bo nie da się ich połączyć pod względem temperatury. Neony innesa preferują wodę o temperaturze max 24*C a temperatura dla ramirez uznawana za minimum to 25*C. Ponadto masz dla obu tych ryb skrajne pH (6,5) i ciut za wysokie gh (dla innesek 11, a ramirez 10).

Wysłane z iPhone 4S za pomocą Tapatalk