Skocz do zawartości

[30L] Akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś rok temu założyliśmy razem z dziewczyną akwarium. Na początku było 10L i w nim 2 PawieOczka i glonojad.

Około 6 miesięcy temu w pobliskiej firmie produkującej akwaria zamówiliśmy akwarium ze szkła OptiWhite o wymiarach 48x30x21 czyli dokładnie 30.24L. Akwarium działa już jakieś 4 miesiące bez problemów ale stwierdziliśmy że można by było zmienić aranżacje.
Macie jakieś propozycje zmian ??
 

Parametry: 

PH - 7.2
GH - 10
KH - 6
CO2 - 13
NO3 - 7

Temperatura : 24oC

 

Obsada:

6 - Pawie Oczko (samce)
3 - Zwinnki Blehera

1 - Zbrojnik Pospolity ( Glonojad )
2 - Krewetka Red Cherry
2 - Krewetka Amano

2 - Helenka

Roślinność:
Ludwiga, Bacopa, Cryptocoryne Wendtii, Rogatek, Gałęzatka Kulista,Mchy (przedni lewy róg)

Nawożenie:

Aquaflora complete - 2ml na tydzień
Co- jeden dzban na dzień

Oświetlenie:

Ledy 2 rzędy, całość ok. 16W, czas pracy 9.00-15.00 i 15.30-20.30

1 - biały zimny,niebieski,biały zimny,czerwony,biały zimny,niebieski,biały zimny
2 - biały ciepły

 

Dzięki z góry za pomoc :)

post-23146-0-34565100-1439814055_thumb.jpg

post-23146-0-82524300-1439814209_thumb.jpg

Edytowane przez marcin_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do roślinności co byście poradzili bo chcielibyśmy żeby było więcej roślin (tapeta niebieska lub czarna ).

Mniej więcej tak : 

1. http://i.imgur.com/uCP4fBD.jpg
2. http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/download/file.php?id=22820
3. http://forum.superakwarium.pl/uploads/monthly_04_2013/post-14457-13685174523249.jpg

 

Możecie jeszcze powiedzieć czy oświetlenie może być czy coś zmienić, temperaturę światła cykl świecenia ??

Jakie podłoże dać, czy zostawić żwierek ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że żwir kwarcowy o granulacji  0,8-1,2  idealnie u mnie nadaje się na podłoże. Mam u siebie w 25L i jestem bardzo zadowolony. Czarny ładnie wygląda. Bo duży żwir zmniejsza zbiornik i jak dla mnie średnio był wygodny do sadzenia i wyglądał kiczowato, a o małej granulacji robi się to idealnie i krewetki będą ci wdzięczne na to oraz będą się ładniej prezentować :) Mam różne rodzaje roślin na tym podłożu począwszy od mało wymagających po bardziej i wszystko sobie dobrze rośnie także nie musisz się przejmować, nic nie gnije. Przed zakupem miałem obawy ale na forum mówili że nie mam czym się przejmować i tak jest :)

Dodatkowo, to coś z dziurą bym wyrzucił a np dał kokosa małego albo zrobić mini skalniak z mchem i większymi dziurami (ja tak zrobiłem) i krewetki sobie włażą tam i skrobią kamorki (mam małe akwarium to zrobiłem z małych kamieni i trochę gałęzatki), tło bym dał czarne nawet zwykły brystol bo rośliny ładniej są wyeksponowane moim zdaniem. A co do Twoich przykładów baniaka jak dobrze będziesz dbał to gąszcz ci się sam będzie robił. Trzeba z głową rozsadzić a potem zadbać. Trzeba cierpliwości.

 

A co do obsady to na pewno oddałbym zbrojnika. Zrobiłem ten sam błąd na początku mojej przygody on potrzebuje dużej przestrzeni (akwarium) w tym mu trochę ciasno. Ciężko było mi się z nim rozstać ale z zoologu facet go wrzucił do wielkiego baniaka i glonek sobie hula i rośnie, więc zastanów się. Co do dalszej obsady to się nie wypowiem niech zrobią to bardziej doświadczeni. 

 

Do oświetlenia nie wiem tylko dlaczego masz przerwę w czasie świecenia, nie rozumiem tego... Niech ktoś się wypowie czy to coś daje. Według mnie możesz świecić ciągiem oby nie przekraczać max czasu świecenia. 
Na podsumowanie dodam że wszystko co napisałem mam oparte na swoim skromnym doświadczeniu i 25L akwarium (25L a 30L to mała różnica). To moja opinia skromna tak z grubsza, mam nadzieje że będzie ci pomocna. Pamiętaj że sam musisz podejmować decyzję, tutaj dostajesz tylko kierunek i dobrze się zastanów co jak ma wyglądać i co ma zostać użyte :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapet dobrze gada. To co że się jakoś tam fajnie zachowują itp. ważne żeby dać im jak najlepsze warunki bo nie są w rzece tylko w sztucznym zbiorniku. Ja bym pozostał przy krewetkach bo nie wymagają dużego zbiornika. W sumie teraz moje dają mi najlepszą uciechę :) Pomyśl  o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...