Skocz do zawartości

Żółtaczek indyjski?


cstk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowicjusz w branży więc prosze o wyrozumiałość icon_smile.gif A więc jak w temacie. Akwa postawiona, czekam aż dojrzeje icon_smile.gif nie wiem jak wytrzymam 3-4 tygodnie bez rybek icon_sad.gif 

Ale tu się pojawia problem. Zakochałem się w żółtaczkach indyjskich. Niestety mam tylko 60 litrowe akwa. Nada się? Jeśli tak to ile ich mogę trzymać? Według niektórych stron nadają się, ale wole zapytać tu! 

Jeśli mogę, ale najwyżej jedna parkę, to czy mogę do nich dorzucić jakąś inną rybkę?(ogólnie wolałbym mięc akwa jednogatunkowe)

Druga sprawa, jeśli ich za bardzo nie mogę, to czy ktoś ma pomysł na jakieś inne rybki w zbliżonych kolorach? 

i następna sprawa, dodałem Esklarin oraz BactoActive, czy coś jeszcze powinienem? I czy to normalne, że wodą jest taka trochę "mętna"? jakby mgiełka pomieszała się z wodą? ;d 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 60 l jest za małe na żółtaczki indyjskie. Ale za to w standardowym akwarium 60 l o ile parametry wody pozwolą możesz trzymać np: prętniki karłowate.

 

I czy to normalne, że wodą jest taka trochę "mętna"? jakby mgiełka pomieszała się z wodą?
W czasie dojrzewania akwarium w wodzie mogą się dziać różne dziwne rzecze. Z czasem to zmętnienie powinno ustąpić samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezki dobierają się w pary z grupki pływających razem rybek. Łączenie tych ryb na siłę w pary nie zawsze przynosi pożądane efekty. Najlepiej przy zakupie tych ryb, jeśli kupuje się tylko dwie ( parkę ) poobserwować w sklepie akwarystycznym te ryby i wybrać te które najbardziej mają się ku sobie.

Pielęgniczek ramireza nie powinno się łączyć razem z neonami innesa ponieważ neony innesa potrzebują w przeciwieństwie do ramirezek chłodniejszej wody. Natomiast nie ma problemu aby je połączyć z neonami czerwonym ponieważ te są bardziej ciepłolubne.

Akwarium które posiadasz nawet jeśli ma standardowe wymiary to jest tak na granicy wielkości dla neonów czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jeszcze 2 pytania:

1. Jakie masz parametry wody w zbiorniku?

2. Jakie krewetki zamierzasz trzymać?

 

1. Jeszcze nie sprawdzałem, dopiero wczoraj zalałem zbiornik. 

2. Coś takiego http://olx.pl/oferta/krewetka-filtrujaca-CID103-IDa8AHr.html#5fc2fd6c04 Jak się nie nadaje to proszę dać znać, co nie będę męczył zwierza ;P 

a, że mam jeszcze ze 4 tygodnie na dojrzewanie akwa to trochę mogę jeszcze pokombinować :)

A właśnie, mam jeszcze takie pytanie, da się jakoś przyśpieszyć to dojrzewanie? w sensie przelać trochę wody z innego akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splend - jeżeli to do mnie to wiem o tym

Sorry Miniu ale nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Zdanie o parametrach wody dopisałem aby uświadomić, podobnie jak i Ty, autora tematu jak ważne są te parametry. I nie miałem zamiaru w jakikolwiek sposób podważać Twojego postu - o ile o to Ci chodzi.

 

 

A właśnie, mam jeszcze takie pytanie, da się jakoś przyśpieszyć to dojrzewanie? w sensie przelać trochę wody z innego akwa?

Można użyć np: trochę wody już z dojrzałego akwarium, ale trzeba wówczas uważać aby razem z tą wodą nie zawlec do nowego akwarium różnych chorób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniu nie ma problemu, w sumie lepiej sobie wyjaśnić niż nie domówić. :)

 

Cstk może lepie zamiast krewetek pomyśleć o jakiś niedużych kiryskach.

Co do pH to wątpię abyś miał za niskie, ponieważ wymienione ryby lubią wodę miękką i kwaśną i tu raczej trzeba będzie zbijać pH niż podnosić. Jak już będziesz znał parametry wody takie jak pH, GH, KH wtedy będzie można stwierdzić o ile ewentualnie je skorygować i jakimi sposobami.

 

 

Zawsze będę uważał, że 60cm dla Neonów Czerwonych to za mało.
Teraz też to powtórzę: to akwarium jest za małe dla ławicy Neonów Czerwonych.

Krzysiek1702 nawet tak polecana przez Ciebie strona jaką jest seriouslyfisch podaje wymiary akwarium dla tych ryb 60x30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem trzymania krewetek z większymi rybami. Krewetki będą w stresie i ukryciu w obawie przed pożarciem przez ryby przez co raczej rzadko widoczne. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest to zaproponowane przez Splenda - nieduże kiryski.

 

Edit: mowa o krewetkach wielkości RC, które najprędzej by się nadawały do takiego litrażu (i które w porównaniu z nawet 10cm filtrującymi są po prostu maleńkie) ;)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Krzysiek1702 nawet tak polecana przez Ciebie strona jaką jest seriouslyfisch podaje wymiary akwarium dla tych ryb 60x30.
 

 

Racja, widziałem. Nie ma stron idealnych. Ale wystarczy przyjrzeć się dorosłej ławicy, aby stwierdzić, że w 60cm Czerwone to pomyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Racja, widziałem. Nie ma stron idealnych.
To prawda że nie ma stron idealnych i racja że większe akwarium na pewno byłoby lepsze. Ale jest też jakieś minimum w wielkości akwarium dla danych gatunków w których dane gatunki już mogą spokojnie żyć. Dlatego też w jednym z pierwszych postów napisałem

 

Akwarium które posiadasz nawet jeśli ma standardowe wymiary to jest tak na granicy wielkości dla neonów czerwonych.
. Choć nie da się ukryć ze większe na pewno byłoby lepsze. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...