Jump to content

Chore oko welonka

Petruzen
 Share

Recommended Posts

Witam, mój welon Wyłupek ma chore oczko, jak widać na załączonym obrazku. Jak mu pomóc? Jego prawe oko jest normalne.post-23005-0-47043800-1435523118_thumb.jpg
-100l akwarium
-akwarium założone 3 lata temu

-Filtr wewnętrzny turbo N 550 na włókninę, czasem wyłączany na noc.

-mieczyki, glonojad zbrojnik i para syjamskich, żałobniczka, neonki, sum szklisty, ilość ryb ok. 10

-moczarka kanadyjska, jest jeszcze 1 gatunek ale nie znamy nazwy

-grzałka z termostatem, napowietrzenie filtr,

-Pokarm płatkowy roślinny firmy Tropical

- nie znamy parametrów wody.

- filtr czyszczony raz na tydzień, dolewana woda gdy wyparuje

- 25 stopni Celcjusza

- Chore oko welonka, napuchnięte i lekko sine.

Edited by Petruzen

1. Wypełnij po kolei te pytania >>>KLIK<<<

2. Coś o infekcjach oczu i nie tylko >>>KLIK<<<

3. Obsadę masz tragiczną, brak podmian i jedynie dolewanie nowy gdy wyparuje - parametry masz pewnie iście kosmiczne. 25*C to za ciepło dla welonów, monotonna dieta dla nikogo nie jest korzystna.

4. Ja bym rybę przełowił, zapewnił jej wodę o odpowiednich parametrach i temperaturze, karmił różnorodnie z dodatkiem witamin (np. sera fishtamin) i dodał wyciąg z świetlika.

Niestety nic nie mogę teraz zmienić, moja mama która ogarnia te rybki śpi, jutro dodam resztę informacji. Czym to może być spowodowane? Na innym forum widziałem koleś miał dokładnie taki sam problem z welonkiem i mu podali nazwy jakiś lekarstw, ale historia w mozilli nie może znaleźć tej strony :/

Przyczyny tego mogą być różne. Jedną z przyczyn może być choroba zwana kataraktą. I tu pytanie - masz w akwarium ślimaki?

Dopóki nie opiszesz zbiornika według wzoru do którego link podał Ci Miniu, to możemy tylko zgadywać.

Co zmienić w całym akwarium aby wyzdrowiał? Wyizolować go i podać mu jakieś specyfiki?

Przyczyny tego mogą być różne. Jedną z przyczyn może być choroba zwana kataraktą. I tu pytanie - masz w akwarium ślimaki?

Dopóki nie opiszesz zbiornika według wzoru do którego link podał Ci Miniu, to możemy tylko zgadywać.

Nie mam ślimaków, jutro opiszę tym sposobem, ten sposób co mam teraz jest z innego forum.