Skocz do zawartości

Obsada akwarium 60l.


legos12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Bardzo proszę o pomoc w dobraniu rybek (może także roślin) do mojego nowego akwarium.
Parametry:
-Akwarium 60x30x33 (profilowane) 60l
-Podłoże zamierzam zakupić Czarny Żwir oraz Biały Piasek Kwarcowy (ewentualnie Biały Grys) wszystko pochodzenia naturalnego oczywiście
-Rośliny Brak (Jeszcze nie wybrane)
-Grzałka firmy Hailea 75W
-Filtr wewnętrzny firmy Hanza Aquaristic model HJ-311B o wydajności 300l/h moc 2W
-Świetlówka Iris 15W
Parametry Wody *testy robione za pomocą testów 6in1 firmy JBL
-NO3 mg/l 10-25
-NO2 mg/l 0
-GH cztery odczyty >14od
-KH 10od
-PH 7,2 - 7,6
-Cl2 mg/l około 0,2
Myślę, że parametry wody można jakoś zwiększać bądź zmniejszać naturalnymi sposobami lub chemicznymi.
Za wszystkie uwagi, wskazówki i pomoc z góry dziękuje.

Edytowane przez legos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny jakie będą najodpowiedniejsze do tego oświetlenia to: http://forum.superakwarium.pl/topic/5271-lista-roślin-cieniolubnych/

Pod korzenie roślin polecam dać kulki gliniano-torfowe lub pałeczki/tabletki nawozowe.

 

Na dno polecam dać piasek bo dzięki temu nie ograniczysz sobie wyboru obsady. Piasku wymagają pielęgniczki jak i ryby denne. Piastek przy okazji nie pomniejsza optycznie zboirnika :). Jeśli udałoby Ci się obniżyć parametry wody (ja podmieniam wodą demineralizowaną - cena 3zł/5l). Można do tego użyć filtra odwórconej osmozy (RO). Zejście z parametrami dałoby Ci sporo możliwości.

 

Daj znać czy jesteś w stanie obniżyć parametry, którymś ze sposobów.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chodzi o filtr RO to używa się go normalnie jak zwykły filtr?? Chodzi mi o to czy używa się go cały czas czy potrzebny będzie mi także drugi filtr w tym wypadku mój Hanza Aquaristic model HJ-311B.

Filtr RO służy do uzyskania wody RO do podmian na przykład, nie montuje się go w akwarium i nie służy on w żadnym wypadku do filtrowania wody z akwarium :)

 

Co do obsady to popatrz na strony internetowe itp miejsca, zobacz jakie ryby mniej więcej Ci się podobają i jaki efekt w ogóle chcesz uzyskać w swoim akwarium - krewetki? małe rybki ławicowe? 1-2 pary wiekszych ryb? baniak jednogatunkowy lub towarzyski? dużo skał a może korzeni? mocno zarośnięty czy raczej surowy? - jak widzisz pytań i opcji cała masa, pomyśl i napisz czego oczekujesz od swojego akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kombinowania ze zbijaniem parametrów do tego akwarium możesz dać takie ryby ( oczywiście nie wszystkie razem ) jak np: gupiki, zmienniaki plamiste, danio perłowe, pretnik karłowaty, prętnik trójbarwny, bojownik wspaniały, bojownik szmaragdowy, guaru dziesięciopręgi, żyrardynka, limka czarnobrzucha, wieloplamka, kolcobrzuch karłowaty.

To jest tylko kilka wybranych gatunków.

 

Niektóre z przedstawionych gatunków można trzymać w ławicach, a inne w parach lub w haremach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...