Skocz do zawartości

Czy te "zwierzaki" będą szkodzić krewetkom red nose?


ibrachim12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest? Będzie szkodzić red nose?

Mam w akwarium jeszcze takie wąskie i długie robaczki w kolorze skóry. Z przodu są nieco grubsze (to jest chyba przód) i są bardzo ruchliwe. Nie udało mi się zrobić im zdjęcia. Te przezroczyste z kręgosłupem dzisiaj wyjmowałem pensetą. 

05963332009435521692_thumb.png

35872495252381568218_thumb.png

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to stułbie słodkowodne, drugie odlepka ślimacza.

Stułbia może złapać krewetkę małą, poro po drugiego stworzonka, niestety nie wiem.

Może ktoś ma info, na temat tego stworka, ja jak coś znajdę to napiszę. 

 

Edit:

Z tego co przeczytałam, odlepka jest szkodliwa, nawet bardzo.

Potrafi wytłuc ślimaki, krewetki i czepić się ryb.

 

Pozdro 

Edytowane przez A!icja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stułbie jest ciężko usunąć mechanicznie ponieważ stworzenia te mają bardzo duże właściwości regeneracyjne i prawie z każdego oderwanego kawałka może odrastać nowy osobnik. Jednym ze sposobów pozbycia się stułbi jest wpuszczenie do akwarium ryb odżywiających się tymi stworzeniami jak np: bojowniki czy wielkopłetwy. Sposób ten można stosować o ile w akwarium są odpowiednie warunki dla wyżej wymienionych ryb.

 

Natomiast co do pijawki to większość pijawek z naszego klimatu źle znosi temperaturę powyżej 25*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stułbię można zwalczać dwoma sposobami. Sposób pierszy polega na obfitym karmieniu stułbi w ciągu 8 - 14 dni przy jednoczesnym podniesieniu temperatury wody do ok. 28oC. (...) Teraz należy dodać do akwarium 6 - 10 g azotanu amonu na 100 l wody. (...) Po dwóch dniach dodaje się taką samą dawkę azotanu amonu. (...) sposób ten zazwyczaj prowadzi do wyniszczenia stułbi. Jeżeli po tym zabiegu przetrwa nawet kilka osobników, należy go powtórzyć.

 Sposób drugi polega na wpuszczeniu do akwarium ryb zjadających stułbię: bojowników, wielkopłetwów lub gurami. Ryby te przez pewien czas nie karmione wyjedzą wkrótce stułbię. (...) Nie należy stosować zwalczania stułbi, jak to niekiedy jest spotykane, przez umieszczenie w zbiorniku drutu miedzianego lub też za pomocą prądu z płaskiej baterii."

 - Ryby w Akwarium, H. Jakubowski i J. Ring 1969r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy stosować zwalczania stułbi, jak to niekiedy jest spotykane, przez umieszczenie w zbiorniku drutu miedzianego lub też za pomocą prądu z płaskiej baterii."

Dodam do tego że taki zabieg nie tylko szkodzi stułbią, ale również może zaszkodzić  innym mieszkańcom akwarium jak i roślinom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stułbie praktycznie mi nie przeszkadzają (jest to dość mały i drugoplanowy problem). Najbardziej zależy mi na szybkim pozbyciu się odlepki ślimaczej. Mam nadzieję że temperatura je zabije. 

 

Edit.

Dzisiaj wyjąłem 3 odlepki, słabo się trzymały i były otępiałe. Więc temperatura chyba działa :)

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...