Jump to content

krewetek01

Użytkownik
 • Content count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

About krewetek01

 • Rank
  Małomówny
 1. krewetek01

  szybki restart - pytania

  Dzięki za pomoc, z powodzeniem zorganizowałem przenosiny. Temat do zamknięcia.
 2. krewetek01

  szybki restart - pytania

  Witam, Ostatnio moje akwarium zaczęło ciec. Planuję obsadę (6 danio perłowych i krewetki RC) przerzucić do małych (2x5l) zbiorników, wypruć akwa, wysuszyć, uszczelnić silikonem akwarystycznym, sprawdzić, czy nie przecieka, postawić po raz drugi na starej wodzie i najszybciej jak to możliwe zarybić. Są 2 problemy: - Rybki będą musiały pobyć w improwizowanych zbiornikach bez grzałek i filtrów ~3/4 dni. - Zbiornik będzie niedojrzały, kiedy będę go zarybiał, co może być problemem zwłaszcza dla RC. Czy ktoś ma pomysł na inny plan, albo wie, jak rozwiązać powyższe problemy?
 3. krewetek01

  Akwarium z Polskimi rybami 300l

  Co to znaczy "polskie ryby"? Chciałbyś coś bardziej rozpoznawalnego (jakieś jadalne), czy coś bardziej w styu akwariów z lat 70. (Różanka, Śliz, Ciernik, Piskorz)?
 4. krewetek01

  [54 l] Kobiece niezdecydowanie. ;)

  Do Bydgoszczy... Wiem jak to jest być zapalonym akwarystą, ale spróbowałbym czegoś prostszego (bliższe ujęcie, redukcja pH i twardości kwasami, jakieś filtry)...
 5. krewetek01

  Rośliny tropikalne/egzotyczne

  Dzięki, może spróbuję wychodować coś w tym stylu:)
 6. krewetek01

  Co to za roslina?

  2. zdjęcie bakopa i rogatek?
 7. krewetek01

  Rośliny tropikalne/egzotyczne

  A nasiona kaktusów skąd masz?
 8. krewetek01

  Rośliny tropikalne/egzotyczne

  Co planujecie robić z tymi drzewami jak podrosną?
 9. "Stułbię można zwalczać dwoma sposobami. Sposób pierszy polega na obfitym karmieniu stułbi w ciągu 8 - 14 dni przy jednoczesnym podniesieniu temperatury wody do ok. 28oC. (...) Teraz należy dodać do akwarium 6 - 10 g azotanu amonu na 100 l wody. (...) Po dwóch dniach dodaje się taką samą dawkę azotanu amonu. (...) sposób ten zazwyczaj prowadzi do wyniszczenia stułbi. Jeżeli po tym zabiegu przetrwa nawet kilka osobników, należy go powtórzyć. Sposób drugi polega na wpuszczeniu do akwarium ryb zjadających stułbię: bojowników, wielkopłetwów lub gurami. Ryby te przez pewien czas nie karmione wyjedzą wkrótce stułbię. (...) Nie należy stosować zwalczania stułbi, jak to niekiedy jest spotykane, przez umieszczenie w zbiorniku drutu miedzianego lub też za pomocą prądu z płaskiej baterii." - Ryby w Akwarium, H. Jakubowski i J. Ring 1969r.
 10. krewetek01

  Ułożenie korzenia w akwarium

  Wg mnie 3.
 11. krewetek01

  Ułożenie korzenia w akwarium

  Wg mnie 2. opcja
 12. krewetek01

  co zastosować?

  Wymiana 1/2 / 1/3 wody na jakąś z innego źródła (w sklepach sprzedają 5-6l bańki)
 13. krewetek01

  Dziwne oczy krewetki

  Witam, Zauważyłem u moich krewetek, krzyżówki yellow i red cherry dziwne oczy. Wszystkie krewetki, które dotąd widziałem miały oczy w całości czarne, a te mają białe z czrnymi plamkami. Czy to normalne?
 14. krewetek01

  Krewetki się chowają

  Czasami doznają szoku po zbyt gwałtownej zmianie parametrów wody. Moje też latały, a potem nigdy ich już nie widziałem
×