Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium


Pilz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zrobic córce prezent na dzien dziecka i tak pomyślałem, ze moze akwarium. Ale widzę, ze nie jest to takie proste bo pierwsza rzeczą chciałem kupić kule i bojownika albo wielona. Ale kula odpada bo szkoda ryby męczyć. Pózniej myślałem nad akwarium akrylowym firmy Hailea. Ale po poczytaniu trochę stwierdziłem, ze to tez chyba nie wypali. Wiec mam pytanie jak skomponować cały zestaw akwariowy. Chodzi mi o małe akwarium i jedna moze dwie rybki. Z tego co czytałem welon odpada bo lubi duża przestrzeń. Nie musi byc tez bojownik tylko inna jakaś ładna rybka. Wiec jeśli ktoś byłby wstanie pomoc trochę swoją wiedza to proszę o pomoc.

 

Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taka możliwość to warto zainwestować w większe akwarium. Większe akwarium wbrew pozorom jest łatwiej utrzymać, jest ono również stabilniejsze biologicznie, a także daje większe możliwości co do dobrania obsady. Jeśli opcja z większym zbiornikiem nie wchodzi w grę to proponuję akwarium minimum 30. Nawet do tak niewielkiego akwarium można już dobrać ciekawe rybki.

Ze sprzętów będzie potrzebny filtr, najlepiej kaskadowy. Taki filtr kaskadowy nie zajmuje miejsca w tak niewielkim zbiorniku. Druga sprawa to grzałka. Bardzo ogólnie przyjmuje się że na jeden litr wody powinien przypadać jeden watt mocy grzałki. Przydałby się również termometr.

Takie akwarium można oświetlać zwykłą lampką biurową, ale jeśli w planowanej obsadzie znajdą się ryby labiryntowe takie jak np: bojownik to wtedy niezbędna będzie pokrywa lub przynajmniej przykrycie akwarium szybą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chybiony pomysł aby dziecku w prezencie dawać akwarium ...raz ze dziecko nie zajmie  się nim należycie ,dwa  bedzie to chwilowa radocha max 2 tyg i akwa w odstawkę .

Aby mieć akwa trzeba trochę wiedzy i regularnych  czynności jak sprzątanie ,pilnowanie parametrów ,podmiany .Dziecko się tym nie zajmie .

 

Wiem bo przerabiałem to na własnej skórze ... tylko ze u mnie było nie co inaczej córka namówiła mnie do "reanimacji" mojego hobby , jak chcesz akwa to kup je sobie min 112l(a najlepiej największe jakie możesz postawić i utrzymać ) na start postaw w salonie i cała rodzina będzie miała uciechę gwarantuje Ci to .

 

Akwarystyka wciąga  postawisz 112l po 6 miesiącach będziesz myślał o zmianie na 240...... później 350-450 :)

 

A co do prezentu na dzień dziecka  to zabierz córkę do jakiegoś parku rozrywki ,wycieczkę  itp...ogólnie spędź z nią ten czas  w dowolny ciekawy sposób .

Zwierzak na prezent bo nie najlepszy pomysł  ....szwagierka kupiła swojej córce pieska na 6 urodziny jakiegoś pudla ... 2 tyg radochy i pudel  bez opieki ,szwagierka się musi nim opiekować :)

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale miałem mały wypadek.

 

Więc wymiar szafki to 39 cm / 60 cm.

 

Nie znam się na rybkach a tym bardziej jak utrzymać akwarium i jak wszystko dobrać. Mam trochę inne hobby ale można mieć też inne przecież. Wiem, że sobie robię dodatkową robotę ale jak będzie trzeba to będę tym się zajmował. Dlatego najpierw chciałbym dowiedzieć się od czego zacząć. Zeby to miało ręce i nogi.

 

Córka ma 5 lat i bardzo lubi zwierzęta. Ma psa już tylko labradora. Bez którego nie widzi świata. Prowadząc córkę do przedszkola pies musi iść z nami. Ostatnio wybraliśmy się na rower i jadąc obok sklepu zoologicznego pytała się kiedy jej kupie rybki.

 

Temat ciężki bo tak jak piszecie, że może być po 2 tyg. koniec frajdy ale może będzie się uczyć. Tego Wam nie powiem.

 A pies - może to jest przyzwyczajenie bo pies jest od kiedy pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde dziecko jest takie samo. Moje wciąż są zainteresowane akwarium i pracą przy nim choć 2 tygodnie dawno minęły...

 

Wymiary szafki masz akwarium pod niego dobierzesz. Pamiętaj że waga akwarium będzie mniej więcej 1.2x litraż w kg. Sprawdź jakie parametry wody masz w kranie, choćby na stronie wodociągów. Daj znać to można pogadać o kierunku obsady i dalszych działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...