Skocz do zawartości

Nowe akwa


Patrykkrk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam akwarium 60l i teraz moje pytanie jeśli chodzi o obsadę podam obecna i prosiłbym o opinie jakie rybki mogę jeszcze dodać jakiego gatunku i jak wygląda sytuacja z obecną :)
1xbrzanka rekina
1x bojownik wspaniały
4x molinezja black
1x miedzik(jeszcze w zoologicznym nie ma żebym dokupil)
1x skalar
1x bójka wspaniała

Wysłane z mojego GT-I9505
 

 

Przenoszę do odpowiedniego działu. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden skalar potrzebuje 60l ew. Więcej

Ale proszę was ja kupie 250l akwarium na 3 skalary a w sklepach się 10 kisi w 25l także tego typu komentarzy nie trzeba pisać ponieważ w miarę możliwości czytam informacje o rybkach tylko chciałem dostać jakieś wskazówki z obsada od akwarystow

 

Wysłane z mojego GT-I9505

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam akwarium 60l i teraz moje pytanie jeśli chodzi o obsadę podam obecna i prosiłbym o opinie jakie rybki mogę jeszcze dodać jakiego gatunku i jak wygląda sytuacja z obecną :)1xbrzanka rekina 1x bojownik wspaniały4x molinezja black1x miedzik(jeszcze w zoologicznym nie ma żebym dokupil)1x skalar1x bójka wspaniała Wysłane z mojego GT-I9505

Brzanka rekinia- do 30 cm

Bojownik - do 7cm

Molinezja - do 10cm

Miedzik - do 5 cm

Skalar - do 10cm dł i do 35 wys

więc bojownik i miedzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanka rekinia - nawet do 25cm, ryba stadna, akwarium 200cm długie, http://forum.superakwarium.pl/topic/47094-brzanka-rekinia-balantiocheilus-melanopterus/

Bojownik - akwarium 40x25x25, woda miękka i kwaśna, http://forum.superakwarium.pl/topic/45365-bojownik-wspania%C5%82y-betta-splendens/

Molienzja - akwarium minimum 80cm długie, zalecany dodatek soli do akwarium; 

Miedzik - MINIMUM 60cm, najlepiej 80cm i więcej, woda miękka i kwaśna, http://forum.superakwarium.pl/topic/47012-miedzik-obrze%C5%BCony-hasemania-nana/

Skalar - akwarium 120cm dla pary. Są to ryby stadne, więc potrzebująjeszcze dłuższych akwariów :) 

Bocja wspaniała -ogromna stadna ryba, minimum 120cm, a SeriouslyFish podaje nawet 180cm akwarium :) http://forum.superakwarium.pl/topic/46601-bocja-wspania%C5%82a-chromobotia-macracanthus/ http://forum.superakwarium.pl/topic/46601-bocja-wspania%C5%82a-chromobotia-macracanthus/

 

Wiec po co piszesz, że coś niby czytałeś? :)

 

 

w sklepach się 10 kisi w 25l
 

Ile ryb u CIebie schodzi na tydzień? Ile na tym zarabiasz? 

W sklepie ryby się sprzedaje. Najczęściej (niestety) dla właścicieli sklepów jest to TYLKO zarobek, nie liczy się dla nich dobro zwierząt. Towar to towar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co do tych teorii na stronach hobby zmieni się w obsesję ;)

Nie, to nie obsesja, tylko dbanie o dobro zwierząt i stwarzanie im w miarę jak najbardziej zbliżonych do naturalnych warunków w naszych akwariach.

Jeśli nie masz zamiaru zapewnić zwierzętom godnych warunków, to sobie odpuść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem im w miarę zbliżone warunki ;)

Zbliżone do naturalnych? 60l wody wraz z innymi rybami, gdy w naturze mają do dyspozycji rzekę?

A może zbliżone parametrami? Podaj je w takim razie.

 

Prawda jest taka, że zanim kupi się jakiekolwiek żywe zwierzę trzeba najpierw poczytać i to jak najwięcej na sprawdzonych, pewnych stronach internetowych, czy uznanej w środowisku literaturze. Teraz nie ma co się upierać przy swoim, bo każdy widzi i każdy Ci powie, że obsada którą masz w tej chwili jest tragiczna. Radzę Ci zacząć od nowa, duuużo czytać i dopiero kupić ryby, ale już odpowiednie do wielkości zbiornika i parametrów wody, które możesz im zapewnić.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak stwierdzić czy pies może być na łańcuchu w budzie albo siedzieć w domu .Ryby do dyspozycji mają całą rzekę ale w naturze ;) także nawet akwarium 200l im tego nie da :)

Lepiej u mnie w 60 niż w 25 w sklepie ;)

 

Wysłane z mojego GT-I9505

 

Edytowane przez Patrykkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że jest twardy, toż nie on się męczy a ryby.

 

Mam psa w bloku, wychodzi na długie spacery. Tak samo te na łańcuchach, są przepisy mówiące ile mogą na dobę na nim być.

Pomyśl też o tym, że taki pies nie biega cały dzień, nawet gdy do dyspozycji ma ogromne podwórko. 

Także porównanie jak kulą w płot. 

Edytowane przez A!icja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś o karłowaceniu ryb?. Brzanki rekinie to duże stadne ryby, które trzymane pojedynczo mogą stawać się agresywne w stosunku do innych ryb w akwarium. Skalary to też duże ryby stadne.

 

Co do pozostałych ryb to molinezje mają zupełnie odmienne wymagania co do parametrów wody, a w dodatku przy hodowli molinezji wskazany jest dodatek soli do wody.

Miedziki - również gatunek stadny dla którego minimalna długość akwarium powinna wynosić około 100 cm

 

Czyli wychodzi z tego że z wymienionych przez Ciebie ryb to tylko bojowniki mogą być w tym akwarium.

 

Jeśli podasz parametry wody to pomożemy Ci wybrać obsade odpowiednią do Twojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w większości takich przypadków autor sam wie najlepiej a napisał taki temat bo myśli ze każdy mu przyklaśnie i poklepie po ramieniu pisząc świetna obsada....teraz wasze rady autor ma gdzieś i kupi sobie ryby takie jakie sobie umyśli bo przecież będą miały dużo lepiej jak w zoologu.....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem żeby każdy poklaskikaw albo popierał moja obsadę ale też nikt nie musi robić dretwych tekstów typu "skalar w 60l? Trochę przesada" bo dodałem post w dziale początkujących wiec wypadałoby trochę więcej opisać chociażby nawet dla własnej satysfakcji a jak się nie chce to po co w ogóle komentować ?

 

Wysłane z mojego GT-I9505

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrykkrk nawet jak byś założył akwarium i tysiąc litrów to nie możesz mieć tych wszystkich ryb razem. Przede wszystkim z tej obsady odpadają molinezje które w przeciwieństwie do pozostałych ryb z Twojej obsady lubią twardą i zasadową wodę.

Zarówno akwarium 60 l jak i 250 l można fajnie urządzić z zachowaniem wszelkich zasad obowiązujących w akwarystyce. Dostałeś w tym temacie wiele cennych rad. Teraz to od Ciebie zależy czy z tych rad wyciągniesz wnioski. Każdy z nas był kiedyś początkujący i każdy z nas uczył się akwarystyki czerpiąc wiedzę z książek, z internetu czy od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Jeśli tylko będziesz chciał stworzyć swoim podopiecznym akwarium z prawdziwego zdarzenia to na pewno i Tobie chętnie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...