Skocz do zawartości

obsada 200


amba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oceńcie obsadę mojego akwarium i doradźcie przy ewentualnej korekcie. Akwarium ma wymiary 100 × 40 × 50 .
Tęczanka czerwona 2 ×
Tęczanka boesemana 4 ×
Skalar 2 ×
Neonka inessa 9 ×
Glonojad 2 ×
Kosiarka 3 ×
Pielęgniczka kakadu 4 × (2 samce ,2 samice)
Pielęgniczka agassiza 2 × ( samiec i samica)
Bocja wspaniała 2 ×
Neon czarny 2 ×

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody podam jutro bo nie mam testów i przyznam, że jeszcze ich nie robiłem więc muszę doczytać jakie zrobić i jakie kupić. Jeśli chodzi o neonki to myślałem, że czarne połączą się w ławicy z inessą ( jak widzę byłem w błędzie). Pewnie te 2 sprezentuję komuś kto je już ma i powiększy ławicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada, którą zaproponowałeś delikatnie mówiąc nie należy do trafionych (ryby stadne chcesz dać po kilka sztuk, skalary wymagają większego zbiornika, tyle ryb terytorialnych po prostu się pozabija). Jednak na początek - testy - TUTAJ możesz o nich troszkę poczytać.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy
Cl 0 mg\l
No3 25 mg\l
No2. o,5 mg\l
Gh 14 dkh
Kh 15 dkh
Ph 7,6
Znajomy mi już powiedział ,że kakadu absolutnie nie może być w tej obsadzie co do reszty się nie wypowiedział.

 

poprawiłem wyniki bo źle odczytałem

Edytowane przez amba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze zrobiłeś te testy. W tych parametrach to te ryby nie mają prawa żyć. NO2 od 0,5 do 1,0 mg/l jest już na ogół śmiertelne dla ryb, a u Ciebie jest NO2 wynosi 6mg/l. Tak samo pH które u Ciebie wynosi10 jest również zabójcze dla większości gatunków ryb. Czym robiłeś te testy?

 

edit: no to teraz jak już poprawnie odczytałeś wyniki to te parametry wyglądają zupełnie inaczej.

 

Z ryb które wymieniłeś to te parametry są odpowiednie dla tęczanek. Dla pozostałych gatunków powinny być niższe.

 

NO2 jest nadal za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak je robią bo też mogą z pasków skorzystać :D

No może tak być :D ale w zasadzie to cały sprzęt u nich kupowałem to może zrobią tak jak obiecywali z wiarygodnych testów. Narazie nie mam powodów aby im nie ufać, a u mnie sklepów akwa niema wiele.

Edytowane przez amba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy paskowe też tam kupiłeś?? Pamiętaj że na zakupy  do zoologa chodzimy tak jak np do Tesco :P czyli z konkretną listą zakupów w łapie... 

Tak też tam kupowałem, co do tej listy to jakoś nigdy z listą nie chodziłem, ale zawsze mnie kusi, żeby jeszcze coś ponad planowanego kupić :czytaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tęczanka czerwona 2 × Tęczanka boesemana 4 × Skalar 2 × Neonka inessa 9 × Glonojad 2 × Kosiarka 3 × Pielęgniczka kakadu 4 × (2 samce ,2 samice) Pielęgniczka agassiza 2 × ( samiec i samica) Bocja wspaniała 2 × Neon czarny 2 ×

 

Cl 0 mg\l No3 25 mg\l No2. o,5 mg\l Gh 14 dkh Kh 15 dkh Ph 7,6
I moja odpowiedź z przed kilku postów wyżej:

 

Z ryb które wymieniłeś to te parametry są odpowiednie dla tęczanek. Dla pozostałych gatunków powinny być niższe.

Dodam do tego jeszcze że dla bocji wspaniałych to akwarium jest za małe. Są to stadne ryby które osiągają znaczne rozmiary.

 

Co do obsady tego akwarium to masz dwa wyjścia:

1. Obniżenie parametrów wody

2. Dobranie obsady pod istniejące już parametry.

Musisz zdecydować którą opcję chcesz wybrać i wtedy dopiero kompletować obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie za dużo tych tęczanek. Wszystkie te ryby to gatunki stadne. W dodatku tęczanki czerwone osiągają znacznie większe rozmiary niż wymienione przez Ciebie dwa pozostałe gatunki. Nie lepiej zostawić jeden gatunek tęczanek, ale za to w większej ilości. Z tych ryb przede wszystkim odrzucił bym tęczanki czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...