Skocz do zawartości

kto pierwszy mnie zjedzie za oświetlenie ???


Rekomendowane odpowiedzi

witam

chciałbym abyście podzielili sie ze mną opinią na temat mojego oświetlenia

akwa 240 l (120x40x50)

 

w pokrywie mam 3 świetlówki

2x Fluora firmy Osram (stosowana do oświetleń roślin w uprawach)

1x Cool White firmy Osram

 

świetlówke fluora stosuje już od ok 6 mcy i szczerze mówiąc jestem zadowolony

Pierwsza zakupiłem jako taki "zakup interwencyjny"

spaliły mi ise moje świetlówki i musiałem coś na szybko kupić a na fluore była akurat promocja w markecie i kupiłem ją za 14,99 (dodam że teraz kosztują 29,99)

odkąd ją mam rośliny rosna jak dzikie, podaje co2 (w małych dawkach i troszkę aquaplantu b) roślin mam w akwa dużo, ryb jeszcze więcj a mimp wszystko działa bez problemu

obecnie mam tak skonfigurowane oświetlenie że jedna fluora świeci od 10 do 23 (tak 13 h -> dużo pracuje i też chce czasem pooglądać co tam żyje)

a dwie pozostałe (fluora i cool white) działają od 13 do 20 (mają imitować silniejsze oświetlenie w ciągu dnia)

 

podzielcie się prosze opinią na ten temat oraz jęsli ktoś jakieś ma to doświadczeniem na temat ww lamp

(ryby też się ładnie prezętują -> dodaje foto (sory za glon na szybach ale nie miałem czasu "odpicować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry za foto nawet o tym nie pomyślałem;)

chodzi mi o to co sądzicie o takim oświetleniu??

naczytałem się sporo i z tego zo się dowiedziałem to jaknie ma się zestawu oświetlenia z "metką' to wujowo

ja natomiast chciałbym pokazać (biore na klate anty opinie) że nie trzeba wydać kupe kasy żeby działało

 

jednak czekam na opinie bo może ktoś ma jakies ciekawe przeżycia z takim świetlówkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...