Jump to content

Krzyżowanie Gupików


Knx213
 Share

Recommended Posts

Da się skrzyżować te 2 gatunki. Pytanie tylko po co? Są przepiękne Endlerki i są przepiękne Pawie Oczka. Ich różnorodność jest na tyle duża, że nie warto bawić się w mieszanie. Tym bardziej nie warto, że te 2 gatunki różnią się od siebie budową ciała, wymaganiami, genami. Mieszańce mogą być zdeformowane, bardziej podatne na choroby. Tak naprawdę zagadką jest co się "urodzi". Może i niektórzy rozmnażają takie osobniki z powodzeniem, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego działania. 

Link to comment
Share on other sites

Rzut monetą, numer z zapałkami, słomkami czy co tam chcesz, kulki z kapelusza, wróżba z chińskiego ciastka...

 

PS. Zdania zaczynamy wielką literą.

E: Dziękuję.

Edited by ahr
Link to comment
Share on other sites

50 L Jest :)

Tak więc pojemność zbiornika masz właściwą. Sam wybierz które bardziej Ci się podobają. Mi osobiście do gustu najbardziej przypadają Endlerki Blue Japan, ale wszystkie są tak naprawdę urokliwe. Twój wybór. Oczywiście pod warunkiem, że spełniasz inne wymagania ryb. Nie tylko litraż akwarium jest istotny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To ja się podepnę z pytaniem: mając różne gupiki w aqua rozmnażają się samoczynnie. Potem młode rosną i rozmnażają się z ojcem czy matką. Czy młode należy zawsze oddzielać czy do któregoś pokolenia nie stanowi to problemu?

Zależy co nazywasz problemem :) Ja widzę zasadniczo dwa: genetyczny - ale wtedy nawet przy intensywnym rozmnażaniu zawsze jakaś część populacji będzie "normalna" oraz problem istotniejszy - wraz z kolejnymi miotami ilość rybek wzrasta, a miejsca ubywa. Wymusza to oddawanie rybek do sklepu, co z kolei rozwiązuje problem pierwszy, bo zawsze można oddać więcej ryb i starą obsadę wzbogacić o nową pulę genów poprzez zakup nowych samców/samic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...