Skocz do zawartości

Cichy filtr kubełkowy - wybór


Arnoldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako,że jestem tu nowy to najpierw się przywitam.

W niedługim czasie planuję zakup jakiegoś kubełka do akwarium 112 l. Typowe wymiary zbiornika. Początkowo myślałem o JBL e901. Wiele osób na forum poleca te filtry. Ale ogólnie z opinii można wyczytać też, że filtr jest jednak słyszalny. A moim priorytetem nr jeden jest cisza ABSOLUTNA (a przynajmniej taki byłby nieistniejący ideał). Z kolei Tetra jest podobno mniej słyszalna od JBLa. A może Aquael? Typy na dziś, pomiędzy którymi się waham to:

Tetra ex 800 plus - raczej nr jeden ze względu na kulturę pracy właśnie.

JBL e901 - opinie pozytywne, ale przewija się w nich słyszalna praca, byczenie, także nie jestem do końca przekonany.

Aquael unimax 250 - niby też cichy, problemów z nim raczej brak no i polski :)

A może jeszcze jakieś inne typy polecicie? Szafka z akwarium jakieś 2 m od łóżka, także to co napisałem wcześniej jest dla mnie naprawdę istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otwieram szafkę to głośniejszy jest mechaniczny włącznik czasowy niż Unimax 150. :)

Przy zamykanej szafce raczej głośność filtra ma niewielkie znaczenie. Bardziej istotne jest jego dobre odizolowanie od szafki. Bo jeśli gdzieś nawet najmniejsze drgania przeniosą się na szafkę, to nawet najcichszy filtr usłyszysz jakbyś podłączył do niego subwoofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aqua nova i opinnie były różne jak wybierałem, jak jesteś z Wawki to zapraszam, sam zobaczysz, nic a nic nie słychać, nic nie cieknie, odpukać ale jak narazie to idealnie, jedyny hałas (o ile jest słyszalny i mozna to nazwać hałasem) to tylko ćwierkanie co2 przez kostkę lipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e901(nowy model) w szafce  i nie słuchać  go a akwa stoi w w sypialni 1,5m od łózka .

Mój mechanik Aquael Circulator 500 jest głośniejszy  serio ,a z tego JBL'a jestem zadowolony bardzo  pierwsze co mnie zaskoczyło  po uruchomieniu to bardzo cicha praca  l.Przykładałem nawet ucho czy aby wirnik pracuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to każdy kubełek po dokładnym odpowietrzeniu powinien być niesłyszalny. Z kolei wyczytałem też, że JBL ma problemy z braniem tzw. lewej wody. Na jakimś forum wyczytałem, że uszczelka pod głowicą jest spasowana - cytuję: "jak ruskie lego". Sam już nie wiem. Mam coraz większy mętlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...