Skocz do zawartości

Brązowe brzegi liści


zajaclol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK Panowie! To już wiem i nie mam obecnie wątpliwości, dzięki ;). Proszę jeszcze o poradę jak zbić NO3 bo zauważyłem że mi rośnie coraz bardziej, obecnie ponad 50 mg/l. Częstsze podmianki i mniej jedzenia to dobre rozwiązanie?

 

No i:

 

 Jest jeszcze coś istotnego o czym powinienem wiedzieć przy restarcie ?

 

 

A no i jeszcze najważniejsze to ile tego piasku. Wymiary to 60x30, nie wiem jaką grubość chcę, taką żeby było dobrze ale nie za grubo bo to brzydko wygląda. Dodam że tego aquabasisa to bym chciał jednak dać pod ten piasek, chociaż 1-2 cm, no i na to piasek tylko ile? 8kg starczy?

Edytowane przez zajaclol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę jeszcze o poradę jak zbić NO3 bo zauważyłem że mi rośnie coraz bardziej

Dałbym zdecydowanie więcej roślin szybkorosnących, pochłaniających związki azotu (patrząc na fotkę Twojego zbiornika, to jest dość ubogo).

 

 

Dodam że tego aquabasisa to bym chciał jednak dać pod ten piasek, chociaż 1-2 cm, no i na to piasek tylko ile? 8kg starczy?

Wydaje mi się, że jeśli dasz te 1-2cm Aquabasis, to 8kg. piachu wystarczy w zupełności.

 

 

Jest jeszcze coś istotnego o czym powinienem wiedzieć przy restarcie ?

Pamiętaj, że zbiornik będzie dojrzewał na nowo. Nawet jak zrestartujesz go na wodzie z obecnego baniaka i na pracującym obecnie filtrze. Będzie to okres prawdopodobnie krótszy niż przy pierwszym starcie, ale biologia musi zagościć w nim na nowo. Większość pożytecznych bakterii znajduje się w podłożu, które wymienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniasz podłoże, to zmień na piach + kulki g-t, lub ewentualnie jakiś substrat. Mógłby być nawet Aquabasis.

 

Andy 102 coś ty się uparł na ten piasek + kulki g-t ?

 

 

 

Data ;) Kiedyś to forum miało beznadziejny poziom.

 

 

Właśnie. Widzę, że modów przybywa coraz więcej. Jakoś nie kojarzę twojej działalności na forum.

 

Podmiana porządna. 40% podmiana - jeśli kranówa, to niech postoi ze 2h chociaż. Za 4 dni kolejne 30%. Jeśli masz dobry test to jesteś blisko wykończenia ryb i zaczynasz szkodzić roślinom.

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andy 102 coś ty się uparł na ten piasek + kulki g-t ?

Może dlatego, że 

- to najbardziej przyjazne podłoże dla wszystkich ryb. Tym bardziej, że zajaclol planuje Kiryski, które tego podłoża wymagają

- jest to najtańsze podłoże ze wszystkich dostępnych

- rośliny nie mają problemu ze wzrostem w piachu, oczywiście dając kulki g-t, lub substrat

- zapewnia łatwość w zbieraniu nieczystości z dna

- odpowiedni, nie zmienia parametrów chemicznych wody

Więc dlaczego mam krzewić ideę, że "nie piasek"?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy zmiana podłoża u kolegi, podyktowana jest głównie dla zdrowia i bezpieczeństwa obsady ?

Zmiana podłoża podyktowana jest zaleceniami bardziej doświadczonych kolegów którzy wypowiadali się w tym temacie. Wychodzi na to że kiryski potrzebują piasku a i rośliny dobrze się mają w tym podłożu dlatego teraz mam piasek. 

 

Póki co akwarium dojrzewa. Borykam się z problemami podwyższonego NO2 jednak staram się ciągle to kontrolować i stężenie stale się zmniejsza. Rośliny póki co też marnie, zwłaszcza wąkrotka i lobelia - problem brązowych brzegów z tytuły tematu występuje nadal, ale czekam wciąż na pełne ustabilizowanie i mam nadzieję że się poprawi :)

 

Kiryski wyglądają na zadowolone z piasku, jednak nie jestem pewny czy wyszło im to na dobre ponieważ dwa z nich straciły większą część płetw brzusznych, wyglądają jakby im się zdarły, oprócz tego są nieco ospałe ale żerują normalnie. Tłumaczę to sobie problemami z NO2 które wynosiło w krytycznych momentach nawet 0,8 mg. Teraz jest już 0,2-0,3 i wciąż spada. Mam nadzieję że kiryskom odrosną płetwy. Może jakieś sugestie odnośnie tego problemu od bardziej doświadczonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...