Skocz do zawartości

obsada do akwarium 112l


gupikomaniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na Forum . niedawno (2 tygodnie temu) założyłem akwarium 112l na razie mam 6 gupików w tym jedna samica w ciąży, 2 kiryski albinosy i glonojada albinosa ok 4cm 

Mam do was pytanie czy ta obsada którą planuje czyli 6 brzanek różowych, 2 molineje "black molly",ok 3 mieczyki hellera i 4 krewetki red cherry bedzie zgodna  .

 

 

PS na przyszłośćczyli za ok dwa lata planuje mieć akwarium biotopowe malawi 240l i ok 60 l morskie 

tak obliczyłem koszty :))

Edytowane przez gupikomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]czy ta obsada którą planuje czyli 6 brzanek różowych, 2 molineje "black molly",ok 3 mieczyki hellera i 4 krewetki red cherry bedzie zgodna  .[...]

Nie. Ryby mają różne wymagania co do parametrów wody w zbiorniku. Druga sprawa, że masz za mały zbiornik.

 

Podstawowe pytanie - jakie masz parametry wody w zbiorniku?

PS: wątpię, że tak duże akwarium dojrzało po dwóch tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dobrze że są indywidualne fora bo jak czytam te to aż dziwie się że ludzie wypisują takie bzdury ehhh trzeba dodać kilka zdań od siebie może da się to uratować.

6 Gupików
3 Mieczyki hellera

2Mmolineje "black molly"

1x Zbrojnik niebieski (albinos) - glonojad albinos

 

Jak najbardziej będzie ok, jeżeli masz piasek na dnie to śmiało można dać kiryski 4-5 np panda lub 3 inne, co do reszty to bym tak to zostawił z tego względu że szybko Ci się to rozmnoży. Czemu nie krewetki - proste bo zostaną zjedzone przez pozostałą obsadę, ewentualnie 1x Filtrująca. Brzanka różowa do dość spora rybka więc odpada.

 

PS. Co ciekawe zauważyłem że 80% odpowiedzi w tych tematach zaczyna się pytaniem typu: A jakie parametry wody heh... żałosne nawet paletki trzyma się w kranówie a co dopiero takie rybki które tutaj zostały wymienione. I owszem moje Dyski były na kranówie co tydzień podmiana 40% nie odstanej wody, dobrał mi się bara z Cobaltów i podchodziła do składania ikry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz instynkt potrzeby przetrwania gatunku z zadowoleniem z warunków. O parametry padają pytania, bo każda ryba ma swoje ulubione. Ludzie trzymają welonki w 20-litrowych, ledwo filtrowanych kotnikach, a te i tak żyją, więc argumenty przedstawiasz co najmniej bzdurne. Oj specu specu, wiele do nadrobienia :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...