Skocz do zawartości

Piasek


misiek1784
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że zamierzam w moim akwarium trzymać otoski, a wiadomo że wymagają pisku jako podłoża, mam kilka pytań:

- Jest jakaś różnica pomiędzy piaskiem białym, brązowym i czarnym pomijając oczywiście kolor?

- To prawda że rośliny w piasku gorzej się ukorzeniają i lubią gnić (różne opinie o tym słyszałem)?

- Jedni piszą że piaskiem w podłożu, co jakiś czas trzeba poruszać żeby zlikwidować strefy beztlenowe, a inni znowu, że przy podłożu się nic nie majstruje więc jak to jest?

Edytowane przez misiek1784
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie przecież mowa o otoskach (dałbym głowę, że rozmawiamy o kiryskach :oops: )? Jeżeli otoski to tak jak pisze locdog - nie wymagają piachu.

 

A co myślicie o piasku kwarcowym?

Masz w OBI kreisela zdaje się.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ano właśnie przecież mowa o otoskach (dałbym głowę, że rozmawiamy o kiryskach  :oops: )? Jeżeli otoski to tak jak pisze locdog - nie wymagają piachu.

 

 

Podłoże powinno być piaszczyste, lub delikatnie grubsze o zaokrąglonych krawędziach

Zaczerpnięte z encyklopedii forumowej...Otosek, kirysek a może Piskorek pożyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy tego pisaku dodatkowo nie przesiać  oddzielając ten najdrobniejszy pył. Wiem że Otoski nie przesiewają piasku przez skrzela ale zanim je będę miał jeszcze trochę czasu minie a wydaje mi się że piasek to takie uniwersalne podłoże...

A płukanie nie załatwiło by tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może robiony nawóz? Wychodzi taniej, właśnie coś takiego zamówiłem. http://allegro.pl/sh...item=4963172986

To nawóz zawierający mikro i makroelementy jednocześnie ( o ile mnie wzrok nie myli). Co zrobisz jak będziesz miał niedobory jednych przy jednoczesnym przenawożeniu drugich? To po pierwsze.

A po drugie, nawozy lane do słupa wody, nie zastąpią pierwiastków dla roślin, które czerpią je z podłoża.

 

Ale to są kwestie do dyskusji w innym dziale ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...