Skocz do zawartości

Człowiek się uczy na Anubiasie


psyho39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech.. szkoda gadać , Ostatnio otrzymałem dorodnego anubiasa , nie wiem jakiego gatunku ,ale to w tym momencie chyba nie istotne.Jako , że posiadał na sobie , prawie na wszystkich liściach kolonię krasnorostów poszedłem za radą z forum ( bodaj ze na wielkopolskim to było) by zamoczyć go w roztworze kwasku cytrynowego. Tak więc mądry o nową wiedzę przystąpiłem do rzeczy. Wlałem do wiadra 8 litrów wody, wsypałem 70g kwasku ( nie wiem czy marka ważna , jakby co to Gelwe ) , wwaliłem anubiasa , przycisnąłem talerzykiem bo wystawał i poszedłem. Przez dwie godziny robiłem różne inne rzeczy.Po tym czasie wyjąłem roślinę , opłukałem i włożyłem z powrotem do wiaderka tym razem już w czystą wodę. Tak minęła noc . Następnego dnia przy okazji podmianki , zrobiłem przycinkę , albo lepiej wyrywkę in Anubias poszedł do akwarium.Glony po pierwszym dniu w akwarium zrobiły się czerwonawe ( to był poniedziałek ), morda mi się ucieszyła bo wszystko było podręcznikowo ( może powinienem napisać "forumowo"?), we wtorek czyli wczoraj glony zrobiły się siwe ( to na plus ) , ale niestety zauważyłem , że niektóre liście robią się jakby przezroczyste, podgniłe. No i teraz niewiem czy to moja magiczna kuracja sprawiła ten efekt? Czy anubias się aklimatyzuje? 

Wieczorem jak będzie potrzeba to postaram się wstawić zdjęcia rośliny.Na razie całe akwarium.


 

276fbf2490e8b1e3e5bb58435986bda9.jpg.

 

Przepraszam za cytowanie samego siebie , tapatalk ostatni coś mi nawala.

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Część liści się rozpuszcza. Są to liście , które były od początku , że tak powiem słabsze tzn. żółtawe, z dziurami. Liście , które przed zabiegiem były soczyście zielone na chwilę obecną pozostają nieruszone. Anubias wypuszcza też nowe pędy liściowe ( ale ładny zwrot mi wyszedł)dlatego jestem dobrej myśli .Wieczorem wstawię zdjęcie. Może będzie fotorelacja pt. " Jak zmasakrowałem Anubiasa"

baac2baf98cf417555f7930f321d2448.jpg

 

Dalem ciała ,nie ma co. Ale jestem dobrej mysli.

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...