Jump to content

jac76

Użytkownik
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About jac76

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. jac76

  [72L] Ameryka Południowa

  Witam Trochę zmian w moim akwarium. Ramirezki zastąpiły Apistogramma Borelli, niestety tydzień temu samiczka wyskoczyła z akwarium i aktualnie samczyk pływa samotnie czekając na jakąś panienkę (w sklepach Borelek ni ma). Uciekinierka Dziura przez którą udało się jej wyskoczyć.
 2. Usuwałem tym sposobem krasnorosty z anubiasa, ale w roztworze moczyłem 15 minut, bez żadnej szkody dla rośliny.
 3. jac76

  Różnica pomiędzy filtrami

  Gąbka na rurce ssącej to tzw prefilter, zapobiega szybkiemu zasyfianiu się filtra, raz na tydzień płuczesz gąbkę w wodzie z podmiany i tyle.
 4. jac76

  Chore ryby, wicienie czy niciowce?

  Mikroskopu nie mam, ryby wyglądają normalnie żadnych zmian w ubarwieniu nie zauważyłem, ciągnących odchodów też nie widziałem (nie widziałem żadnych tak nawiasem mówiąc) 1. Litraż- 72L 2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.- listopad 2013 3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas- Aquael FZN1 i Fan 1 z małą gąbka jako napęd deszczowni 4. Gatunki i ilość ryb- Para pielegniczek Ramireza+ 8 Pristelek barwnych+ 6 Kirysków panda 5. Ilość i rodzaj roślin- żabienice 3szt, kryptokoryny, nurzaniec, kabomba, anubias 6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp- grzałka 7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.- mikro, makro i carbo blue line 8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)- jutro zrobię testy 9. Temperatura w zbiorniku-26C ( w te upały doszła do 29 zamontowałem wentylator z kompa i zbijam do 25-26) 10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)- podmieniam co tydzień 15 litrów na RO 11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane). ryby zachowują się normalnie, jedzą z apetytem nie chowają się, nie są apatyczne. Ramirezki miały dwa dni temu tarło. 12. Zdjęcie chorej rybki. 13. Zdjęcie zbiornika.
 5. Witam, pomóżcie w zdiagnozowaniu choroby u moich ryb. Zaczeło się od tego że zauważyłem u jednej z prystelek biały wyprysk na boku zbagatelizowałem sprawę myśląc że ryba zraniła się przeganiana przez Ramirezki, niestety po 2 dniach u samiczki Ramireza na głowie pojawił się guzek, który zmienił się w rankę.Dziś u samca Ramireza zauważyłem dwa malutkie guzki. Poczytałem trochę w necie i objawy wskazują na Spironukleozę, czy ryby da się jakoś uratować? Foto http://imgur.com/a/8iBaO
 6. jac76

  Chłodzenie wiatraczkami

  Polej rękę wodą, dmuchnij na nią z odległości 5cm następnie z takiej samej odległości wciagnij powietrze dziubkiem, poczułeś różnicę? Wiatrak musi dmuchać na powierzchnię wody zeby to miało jakiś sens.
 7. jac76

  [72L] Ameryka Południowa

  Mały update, od ostatniego razu doszły Kryptokoryny, Nurzaniec, Mikrozorium i Żabienica. Przybyło krewetek i Helenek, ubyło Prystelek barwnych - 2 szt. Załatwiła je samica Ramireza goni je czasem niemiłosiernie.
 8. Dlatego napisałem że może stać
 9. Wlot i wylot rozdziela się żeby wymusić ruch wody w akwarium, jeżeli masz akwa 100 cm i wiecej szerokości to przy twoim ustawieniu na lewym boku akwa woda może stać w miejscu a tym zamym brak natlenienia, nitryfikacji itd.
 10. jac76

  Filtr RO

  Witam, żeby filtr działał prawidłowo woda musi być pod ciśnieniem. Zamów filtr z podłączeniem 1/2 cala będziesz na czas filtrowania podłączał w miejsce słuchawki prysznica, po odfiltrowaniu wody odłączysz złożysz do pudełka i do następnego razu, ważne żeby były zaworki zapobiegające osuszeniu filtra z wody.
 11. jac76

  [72 l Ogólne

  Ja dosypywałem woreczkami śniadaniowymi, wkladasz woreczek na dno akwa i delikatnie wysypujesz. Piasek miałem mokry wiec elegancko rozkładał się na dnie, nie robiąc syfu.
 12. jac76

  Gh?

  Kalkulator mieszania wody https://www.dropbox.com/s/51zom40stqknnd8/mieszanie_wody.exe
 13. Plastykowy talerzyk albo połowa pudełka cd, wkrętem przykręć i jak zasypiesz podłożem to bedzie stało.
 14. jac76

  [72L] Ameryka Południowa

  Dobra, pomyślę o przeniesieniu go w cień gdzieś ale tak fajnie sie przyczepil korzeniami że szkoda go ruszać.
 15. jac76

  [72L] Ameryka Południowa

  Witam, efekty poniedziałkowej nudy w wolny dzień. Słynny piasek z OBI. Mech przyczepiłem do kokosa, na korzeniu zmarniał całkiem, pewnie jałowa woda jest w akwarium całkiem nawet rzęsa wodna zdechła. Nowy samiec Pielęgniczki Ramireza.
×