Skocz do zawartości

Dlaczego samice gupików gryzą tylko czarne welony??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam akwarium 50L

Rybki to: 3 gupiki w tym jedna samica, 3 kiryski, 4 welony, 2 glonojady.

Od kiedy pojawiły się młode gupiki to samice zaczęły podgryzać tylko czarne welony...

Oddałem te samice do zoologicznego bo szkoda mi było welonów....

Gdy zamieniłem na nową samicę to po 4 dniach jest powtórka z rozrywki;/ i wsadziłem ją do innego akwarium...

Dlatego proszę o odpowiedź jak zaradzić w tej sprawie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam akwarium 50L

Rybki to: 3 gupiki w tym jedna samica, 3 kiryski, 4 welony, 2 glonojady.

Od kiedy pojawiły się młode gupiki to samice zaczęły podgryzać tylko czarne welony...

Oddałem te samice do zoologicznego bo szkoda mi było welonów....

Gdy zamieniłem na nową samicę to po 4 dniach jest powtórka z rozrywki;/ i wsadziłem ją do innego akwarium...

Dlatego proszę o odpowiedź jak zaradzić w tej sprawie.

pozdrawiam.

zacznijmy od tego że masz totalne przerybienie !! :o

w 50 litrach nawet jeden welon nie moze byc bo skrłowacieje i zdechnie ! glonojady tez nie mogą byc !!

a gupiki powinny być - 1 samiec i 2 samice bo samce zagonią 1 samiczkę a śmierc ...

nierozumiem słowa : podgryzać :roll: jak juz to odganiać w co wątpie bo gupiki to kanibale i jedzą swoje młode ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

zacznijmy od tego że masz totalne przerybienie !! :o

w 50 litrach nawet jeden welon nie moze byc bo skrłowacieje i zdechnie ! glonojady tez nie mogą byc !!

a gupiki powinny być - 1 samiec i 2 samice bo samce zagonią 1 samiczkę a śmierc ...

nierozumiem słowa : podgryzać :roll: jak juz to odganiać w co wątpie bo gupiki to kanibale i jedzą swoje młode ..

dowiadywałem się i mogą... zresztą mają stworzone warunki akwarium to same rośliny...

no to np miałem 2 samce i 2 samice... i to samo było..

nadal nie dostałem odpowiedzi co może być przyczyną ataku samic gupików na czarne welony.. bo na złote i białe nawet nie podgryzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zoologicznym doradzą Ci ducha i pawiooką do 30l... niestety z reguły nie są to osoby wiarygodne. Welony teraz są młode i małe ale osiągają docelowo duże rozmiary i nie nadają się do takiego litrażu, nie dorastają w takich warunkach do prawidłowej wielkości, karłowacieją co może się odbić na ich zdrowiu i radykalnie skrócić długość życia co dla miłośnika akwarystyki powinno być zasadniczym argumentem przeciwko takim praktykom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ale skoro atakuje tylko ten gatunek i tylko czarne osobniki najprościej będzie poszukać dla nich innego lokum... wiem łatwo się mówi ale tak samo łatwo powiedzieć

będą większe to zwiększę akwarium...

a później życie to weryfikuje i welony kończą tak jak pisałem wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welon to odmiana karasia(osiągająca takie same rozmiary co gatunek wyjściowy)dużej ryby trzymanej w oczkach wodnych.

Samice gupików i także samce mogą wbrew pozorom wykazywać oznaki agresywności,u mnie jeden samiec zabił drugiego,atakował go tak jakby to były dwa bojowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz mają się dobrze...

Tak ci powiedziały? A to dobre :lol: A może masz czarodziejską kulę? Jak tak, to zapraszam do działu chorób, może kilka ryb wyleczysz :roll:

Słuchaj a czy mój problem to trzymanie welonów w akwarium 50L ??

Nabijasz niepotrzebnie posty a mnie odpowiedź w tej sprawie nie interesuje...

Mam problem z gupikami i na to oczekuję odpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu poniekąd się zgodzę z autorem... fakt, że ma za małe akwarium na welony to już wiadomo i jego sprawa co z tym dalej zrobi. natomiast kolega tu pyta o agresywne zachowanie gupików wobec welonów a nie czy obsada jest ok.

 

Wiem z autopsji że samice gupika bywają zadziorne. Samce mniej. Wydaje mi się, że może tu być wina długich płetw welonów, chociaż raczej Bojowniki mają w naturze taką agresję. U mnie nie raz samce obrywały od samic z niewiadomych przyczyn... Może być też sprawa tego typu, że faktycznie Twoje rybki są zestresowane zbyt małym litrażem i przez to wykazują agresywność wobec większych welonów. Ciężko powiedzieć, skoro widzisz że nie potrafią te rybki żyć w zgodzie to musisz wybrać coś na rzecz czegoś... Zdrowy rozsądek podpowiada by zostawić sobie gupiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a czy mój problem to trzymanie welonów w akwarium 50L ??

Nabijasz niepotrzebnie posty a mnie odpowiedź w tej sprawie nie interesuje...

Mam problem z gupikami i na to oczekuję odpowiedzi....

Gupiki bywają agresywne i natarczywe. Cała prawda i nic więcej. A jeśli chodzi o nabijanie postów, to niestety ale to ty nabijasz posty, bo wystarczyło poczytać trochę o gupikach, to byś miał odpowiedź. Ale skoro tobie się nie chce, tylko zakładasz temat i czekasz na gotowe... Poza tym, welony się u ciebie męczą i na pewno nie zachowują się normalnie. Brak miejsca powoduje stres i gupiki mogą to wyczuwać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a czy mój problem to trzymanie welonów w akwarium 50L ??

Nabijasz niepotrzebnie posty a mnie odpowiedź w tej sprawie nie interesuje...

Mam problem z gupikami i na to oczekuję odpowiedzi....

Gupiki bywają agresywne i natarczywe. Cała prawda i nic więcej. A jeśli chodzi o nabijanie postów, to niestety ale to ty nabijasz posty, bo wystarczyło poczytać trochę o gupikach, to byś miał odpowiedź. Ale skoro tobie się nie chce, tylko zakładasz temat i czekasz na gotowe... Poza tym, welony się u ciebie męczą i na pewno nie zachowują się normalnie. Brak miejsca powoduje stres i gupiki mogą to wyczuwać...

wiesz czytałem dużo i na temat welonów i gupików... nawet szukałem podobnego przypadku jak u mnie ale nie znalazłem.

A czy może to być spowodowane macierzyństwem?? bo właśnie wczoraj jak już po tych atakach wyłowiłem samice gupika to zauważyłem młode gupiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...