Skocz do zawartości

Nowe akwarium


holender7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem nowy na tym forum i jestem także nowy jeśli chodzi o akwarystykę. zakupiłem niedawno akwarium o pojemności ok 50l firmy aquael. był to kompletny zestaw z grzałką filtrami przelewowymi oraz oświetleniem. na dno zbiornika wsypałem żwirek o średniej grubości. zasadziłem również 4 rodzaje roślinek. rybki jakie posiadam to : 3 neonki innesa, 2 kardynałki złote, 3 razbory klinowe, jeden zbrojnik albinos, 3 kiryski pandy, 2 kiryski pstre, 3 danio różowe, gupiki Endlera parkę, 3 zmienniak plamisty oraz dwie brzanki sumatrzańskie. karmię je dwa razy dziennie niewielkimi ilościami pokarmu. temperatura jaką utrzymuję to ok 24-25 stopni C. ogólnie musiałem już oddać dwa danio bo były agresywne. po usunięciu agresywnych osobników w akwarium się uspokoiło. a teraz brzanki zaczęły ganiać inne rybki. wyjąłem je na jakiś czas i w akwarium spokój. prosił bym o pomoc i rady co do prowadzenia akwarium i doboru rybek gdyż wydaje mi się że coś mogłem zrobić źle.

 

Zdania zaczynamy wielką literą!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno neonki innesa, jak i razbory klinowe - są to rybki ławicowe musisz ich mieć więcej niż 3 sztuki, ale masz za małe akwarium na te dwa gatunki ławicowych rybek.Te brzanki sumatrzańskie są dość agresywne maga ci te neonki innesa i razbory wytłuc.

Edytowane przez Fabio35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 neonki innesa, 2 kardynałki złote, 3 razbory klinowe, jeden zbrojnik albinos, 3 kiryski pandy, 2 kiryski pstre, 3 danio różowe, gupiki Endlera parkę, 3 zmienniak plamisty oraz dwie brzanki sumatrzańskie.

Za małe akwarium na wszystkie gatunki za wyjątkiem gupików endlera, neonów (ale to zależy jaka długość akwarium), kirysków panda.

Jakie masz podłoże? Kiryski wymagają piasku.

Jakie masz parametry wody? Trudno pogodzić gupiki z kiryskami.

Poza tym większość tych gatunków trzymamy w większych ilościach.

 

karmię je dwa razy dziennie niewielkimi ilościami pokarmu.

Wystarczy 1x dziennie i raz w tygodniu głodówka.

 

Brzanki oczywiście też do oddania.

 

Proponuję (jeśli szczęście rybek jest dla Ciebie istotne) podać parametry wody a następnie skorygować obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parametry wody to póki co jestem zielony. Mam zamiar niedługo zakupić jakiś tester czy coś. przy zakładaniu akwarium dodawałem środki przygotowujące wodę.  Ogólnie myślałem aby oddać neonki brzanki oraz danio, a w ich miejsce dokupić jednego zbrojnika weloniastego i ew. kilka razbor klinowych. Podłoże jakie mam to drobny żwirek(znaczy się kamyczki) a nie piasek a kirysy póki co wyglądają na zadowolone. Wiem że popełniam błędy początkującego no ale każdy się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz temat o testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/. Jeśli nie wiesz  jakie testy kupić to warto tu zajrzeć i poczytać.

 

Tutaj z kolei możesz poczytać o wybranych przez Ciebie rybach http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/

 

Tak naprawdę jeśli chcesz aby Twoim podopiecznym było dobrze to powinieneś pomyśleć o odpowiedniej obsadzie do litrażu Twojego akwarium. Ale aby to zrobić konieczna jest znajomość parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za pomoc. teraz mniej więcej wiem co mam zrobić i jak do tego podejść "by żyło się lepiej" rybkom. Mam nadzieję że w tym tyg zakupię jakieś testy i będę mógł powiedzieć więcej. A które z parametrów wody są najważniejsze? Rybki do akwarium wybierałem z żoną tak trochę na pałę, w sensie które nam się podobają to pach 3 szt. teraz wiem trochę więcej. jeśli jest możliwość to proszę o podanie przykładowej (bez podania parametrów wody póki co) obsady rybek do takiego akwarium. 'Jak wiadomo kobiety patrzą na estetykę więc fajnie jak rybki były by stosunkowo kolorowe.

Edytowane przez holender7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zasięgnięciu porady od znajomego akwarysty inwestuje w więcej roslinek. Zakupie jakieś i poczekam ok 2 tyg aż Sie zaaklimatyzuja. Potem dodam więcej rybek i będę myślał nad zmiana obsady. Plukalem wczoraj filtry w wodzie z akwa i były nieźle zapchane. Dziękuję wszystkim za pomoc i w razie wątpliwości będę Sie odzywał i czytał forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...