Skocz do zawartości

Problem z mętną wodą


maciejcich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam podobny problem z mętną wodą w akwarium. nie moge znalesc wyjscia. taki stan rzeczy utrzymuje sie gdzies od świąt. mianowicie.

akwa 160 litrów w obecnym wyglądzie od ponad roku. oswietlenie 2x30 watt. filtry wew. eheim pickup 2010 zewnetrzny jbl e 901 zamontowany tydzien temu i tu pojawia sie mój pierwszy bląd jbl jest moze jeszcze za swiezy a w eheimie wymieniłem wklad w tym samym czasie na nowy ( zaburzyłem równowage biologiczną) pewnie brakuje baktreri nitryfikacyjnych.(później ich dodałem) całe zmętnienie pojawiło sie w wyniku podejrzewam przekarmiania i paru nie wyłowionych n czas padnietych rybek. rybek mam ok. 40 sztuk ale raczej wszystkie małe poza skalarami 2 bocją i kosiarkami mam jeszcze pare bystrzyków tetry gurami i pretniki. podmiany zrobiłem od swiat dwie (moze za małe) ok 20lit. próbowałem pozbyc sie zmetnienia sol akwarystyczną (byc moze to pierwotniaki) ale nie pomogło. jak mam sobie z tym poradzic??? pomocy. robiłem wczoraj testy paskami tropicala ale nie wiem czy są w miare wiarygodne Cl2 0, Ph pon. 6.4 kH 6, Gh, pow 16, NO2 między 2-5, i tu pojawia sie problem z ich wiarygodnością NO3 pow 250. 

jak pozbyc sie tego zmetnienia??? i czy to pierwotniaki jesli nie to co.

 

Witam na forum. 

Po pierwsze zakładaj własne tematy, a nie podpinaj się pod cudze. Założyłem Ci oddzielny temat.

Po drugie pisząc używaj polskich znaków. Regulamin 6.1

 

splend

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam podobny problem z mętną wodą w akwarium. nie moge znalesc wyjscia. taki stan rzeczy utrzymuje sie gdzies od świąt. mianowicie.

akwa 160 litrów w obecnym wyglądzie od ponad roku. oswietlenie 2x30 watt. filtry wew. eheim pickup 2010 zewnetrzny jbl e 901 zamontowany tydzien temu i tu pojawia sie mój pierwszy bląd jbl jest moze jeszcze za swiezy a w eheimie wymieniłem wklad w tym samym czasie na nowy ( zaburzyłem równowage biologiczną) pewnie brakuje baktreri nitryfikacyjnych.(później ich dodałem) całe zmętnienie pojawiło sie w wyniku podejrzewam przekarmiania i paru nie wyłowionych n czas padnietych rybek. rybek mam ok. 40 sztuk ale raczej wszystkie małe poza skalarami 2 bocją i kosiarkami mam jeszcze pare bystrzyków tetry gurami i pretniki. podmiany zrobiłem od swiat dwie (moze za małe) ok 20lit. próbowałem pozbyc sie zmetnienia sol akwarystyczną (byc moze to pierwotniaki) ale nie pomogło. jak mam sobie z tym poradzic??? pomocy. robiłem wczoraj testy paskami tropicala ale nie wiem czy są w miare wiarygodne Cl2 0, Ph pon. 6.4 kH 6, Gh, pow 16, NO2 między 2-5, i tu pojawia sie problem z ich wiarygodnością NO3 pow 250. 

jak pozbyc sie tego zmetnienia??? i czy to pierwotniaki jesli nie to co.

No to po kolei:

1. Zakładaj własne tematy a nie podpinaj się pod czyjeś (pewnie Mod to uczyni za Ciebie).

2. Jeden błąd już sam znalazłeś więc nie ma co więcej o tym pisać.

3. Kolejny błąd to zupa rybna: 40 ryb w 160 litrach to przesada.

4. Skalary, bocje i kosiarki wymagają większego akwarium.

5. Testy paskowe są niedokładne. Lepiej kupić kropelkowe. Ale i one pokazują że przerybienie prowadzi do zatruwania wody. Za dużo ryb = za dużo kup = śmierć ryb.

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei:

1. Zakładaj własne tematy a nie podpinaj się pod czyjeś (pewnie Mod to uczyni za Ciebie).

2. Jeden błąd już sam znalazłeś więc nie ma co więcej o tym pisać.

3. Kolejny błąd to zupa rybna: 40 ryb w 160 litrach to przesada.

4. Skalary, bocje i kosiarki wymagają większego akwarium.

5. Testy paskowe są niedokładne. Lepiej kupić kropelkowe. Ale i one pokazują że przerybienie prowadzi do zatruwania wody. Za dużo ryb = za dużo kup = śmierć ryb.

przepraszam za podpinanie sie? ale czy mógłbys odpowiedziec czy tez doradzic jak się tego zmętnienia pozbyc i czy to mogą byc pierwotniaki czy nie? taką obsadę mam od ponad roku nie myl przekarmienia z przerybieniem ryby poza ostatnim incydentem mają się dobrze a przeliczniki typu 160 litrów na 5 cm bocji to sam rozumiesz. co wg ciebie mam trzymac w 160 litrach? 2 neonki? bądzmy dla siebie mili. pozdrawiam

przepraszam za podpinanie sie? ale czy mógłbys odpowiedziec czy tez doradzic jak się tego zmętnienia pozbyc i czy to mogą byc pierwotniaki czy nie? taką obsadę mam od ponad roku nie myl przekarmienia z przerybieniem ryby poza ostatnim incydentem mają się dobrze a przeliczniki typu 160 litrów na 5 cm bocji to sam rozumiesz. co wg ciebie mam trzymac w 160 litrach? 2 neonki? bądzmy dla siebie mili. pozdrawiam

nie wiem czy mam dalej podmieniac wode czy zostawic zeby w wyniku zmiany filtrów dojrzały i czy jesli to pierwotniaki to jak sie ich pozbyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem miły.

Nie piszę o przekarmieniu tylko o przerybieniu.

Neonki można trzymać ale +10.

Przelicznik cm na L to jeden z mitów akwarystycznych.

Po czym wnosisz że ryby mają się dobrze? Po tym że pływają? Poza tym skoro padają to na pewno nie mają się dobrze.

Jest wiele gatunków które można trzymać w akwarium 160 litrów ale w odpowiednich ilościach.

 

Daj jakąś fotkę akwarium to będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem miły.

Nie piszę o przekarmieniu tylko o przerybieniu.

Neonki można trzymać ale +10.

Przelicznik cm na L to jeden z mitów akwarystycznych.

Po czym wnosisz że ryby mają się dobrze? Po tym że pływają? Poza tym skoro padają to na pewno nie mają się dobrze.

Jest wiele gatunków które można trzymać w akwarium 160 litrów ale w odpowiednich ilościach.

 

Daj jakąś fotkę akwarium to będzie łatwiej.

jak dodac te zdjęci? :)

 

 

Pisz poprawnie. Więcej upomnień nie będzie.

andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-22269-0-72306600-1421513705_thumb.jpgpost-22269-0-39555500-1421513727_thumb.jpgpost-22269-0-95304500-1421513741_thumb.jpgpost-22269-0-93011400-1421513752_thumb.jpg

W oknie w którym piszesz  wybierasz więcej opcji a później dodaj pliki.

przepraszam za jakośc


Proszę pomóżcie rozwiązac mi problem, a nie uczcie mnie ortografii.

 

Widzisz kolego, to jest polskie forum, jest regulamin, który zaakceptowałeś, że będziesz przestrzegał, więc to rób. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w akwarium zapewne rozregulowaną całą biologię, a to nie tylko mogło spowodować to zmętnienie prawdopodobnie spowodowane rozwojem pierwotniaków, ale także jest bardzo niebezpieczne dla ryb i może nawet powodować ich padanie. Sytuacje mogą nieco poprawić częstsze podmiany wody, ale przede wszystkim powinieneś uporządkować obsadę.

Jeśli są to pierwotniaki to przy ustabilizowanym zbiorniku powinny same zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że przy

 

 

NO2 między 2-5, i tu pojawia sie problem z ich wiarygodnością NO3 pow 250

proponowałbym większe podmiany na początku albo chociaż częstsze.

A uporządkowanie obsady oznacza oddanie przynajmiej skalarów, bocji i kosiarek. Resztę dopasować ilościowo pod parametry i ich wymagania stadne.

No i kupić testy kropelkowe. Na początku przynajmniej na NO2 i NO3.

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...