Skocz do zawartości

Acerban
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam informacji o tym glonie, ponieważ póki co jako jedyny nawiedził moje akwarium :razz:  Podam parametry, ale są one z dnia dzisiejszego, gdy zrobiłem już 2 podmiany wody od czasu jego pojawienia się oraz pozbyłem się tej całej waty z akwarium (ciekawe po ilu dniach tym razem odrośnie).

 

Data zalania: 06.12.2014 r.

Akwarium: 200l Diversa 100x40x50(h) proste

Podłoże: 20l JBL Manado + 10l JBL Aquabasis Plus

Oświetlenie: 2x30W (standardowe w pokrywie) 6500k + 45W 8500k + 45W 10000k (0,75W/l)

Filtracja: JBL e901

Grzałka: 100W, ale wyłączona

Temperatura: 24-26

Parametry wody:

PH     7,0

GH     10

KH     8

NO2     0,01-0,025 ppm

NO3     0,5-1 ppm

Fe     0-0,02

Jakie to były testy i kiedy robione:

Testy kropelkowe JBL 5w1 + dokupiony test na GH także JBL

Wykonane 11.01.2015 r.

Dekoracje:

2 korzenie (nie wiem jakie dokłądnie)

Flora:
Rotala walichii

Vallisneria spiralis

Aponogeton boivinianus

Eustralis Stellata

Salvinia natans

Anubias nana mini

Ceratophyllum demersum

Fauna:

Brak

CO2 i nawożenie:
Bimbrownia + kostka lipowa

Nawozy Rataj, póki co nie stosowane (występowanie glonów)

 

O glonie (zaobserwowane przeze mnie):

Wygląda jak brązowa wata, posiada bardzo długie nitki, które ciągną się po akwarium. Nitki te są mało wytrzymałe i bardzo dobrze zbiera się je wykałaczką (nawijając watę jak nici na szpulkę).

Zdjęcia glona:

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Proszę o wszelkie informacje o tym glonie, czyli od czego powstaje, jak się go pozbyć na dobre i jak zapobiegać jego powstawaniu.

 

PS Zdjęcia nie są zrobione przeze mnie, służą tylko po to aby ukazać jak wygląda ów glon, ponieważ jak już wspomniałem w swoim akwarium całą watę usunąłem.

Edytowane przez Acerban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

PO4 na znacznie wyższym poziomie (skoczyło do takiego poziomu po podawaniu nawozów firmy Rataj).

Problem rozwiazalem poprzez Carbo, kilka podmianek wody i wpuszczone kosiarki :D

PS Zauważyłem, że baaardzo szybko rozrastają się od oświetlenia włączonego w czasie gdy rośliny nie prowadzą procesu fotosyntezy np. w nocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zauważyłem, że baaardzo szybko rozrastają się od oświetlenia włączonego w czasie gdy rośliny nie prowadzą procesu fotosyntezy np. w nocy.

Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Jednak miałbym co do niego kilka uwag. :D

Jak świeci światło to jest dzień, nie noc. Jak świeci światło to jest i fotosynteza.

A jak używasz jakichś dziwnych światełek, nie występujących w przyrodzie to co się dziwić, że glony są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle się zrozumieliśmy, w nocy po dniu fotosyntezy zawartość tlenu jest dość wysoka i rośliny nie prowadzą fotosyntezy już tak intensywnie. Takie są moje spostrzeżenia, mogę się mylić, ale w moim akwarium bablowanie trwa od 13 do 20, a światło jest włączone 12-22.

Edytowane przez Acerban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Oczywiście mogę się mylić ale rośliny nie prowadzą fotosyntezy celem produkcji tlenu. Nie bardzo też widzę powód dla którego od poziomu tlenu miała by zależeć intensywność fotosyntezy. To już bardziej bym stawiał np na spadek CO2 w wyniku zużycia go w ciągu dnia. W nocy natomiast to zawartość tlenu w akwarium dość gwałtownie spada bo nie tylko ryby ale i rośliny zaczynają go zużywać. Obserwacja ciekawa ale obawiam się, że wnioski nieprawidłowe. Swoją drogą ciekawe dlaczego tak się u Ciebie dzieje.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Oczywiście mogę się mylić ale rośliny nie prowadzą fotosyntezy celem produkcji tlenu. Nie bardzo też widzę powód dla którego od poziomu tlenu miała by zależeć intensywność fotosyntezy. To już bardziej bym stawiał np na spadek CO2 w wyniku zużycia go w ciągu dnia. W nocy natomiast to zawartość tlenu w akwarium dość gwałtownie spada bo nie tylko ryby ale i rośliny zaczynają go zużywać. Obserwacja ciekawa ale obawiam się, że wnioski nieprawidłowe. Swoją drogą ciekawe dlaczego tak się u Ciebie dzieje.... 

 

Tak, rośliny nie prowadzą fotosyntezy celem wytworzenia tlenu. Tlen jest tylko produktem ubocznym, a produktem właściwym jest glukoza ;p

Z tlenem chodziło mi o to, że tlen wybija z wody dwutlenek węgla, więcej tlenu = spadek CO2, ale mogę się mylić ;)

 

Na chwilę obecną "bąblowanie" trwa do zgaszenia światła :D Powodem wcześniejszego kończenia "bąblowania" była zbyt mała ilość makro, ponieważ po minimalnym zwiększeniu dawki "bąblowanie" trwa do 22:00 (zgaszenie światła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...