Skocz do zawartości

Glony i EC -czyszczenie co 2 dzień szyb z glonów


dfhdhsfhsdh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam akwarium 112 litrów, światło 24 waty i stosuje easy carbo. Miałem dawniej 48 wat światła ale coś się stało w belce że tylko jedna t5 ka świci. Narazie 24 waty muszą wystarczyć. Z roślin mam lotosa i kilka zwartek. Problem w tym że co 2 gi dzień musze czysćić szyby z glonu tak zarastają. Czy to dlatego że leje EC( 2 psiknięcia zoolka dziennie)??? Zbiornik ma już 6 miesięcy. Filtr to kubełek eheima 2224.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawożenie EC tak jak pisałem, Aquaart classic i ferro. [...]

Brak macro. Classic to praktycznie same mikroelementy.

 

[...]No2 0,05 a No3 20. Innych nie mierze.[...]

Jakie masz testy? NO2 powinno być niewykrywalne.

Przy glonach ważny jest też poziom PO4. Warto zaopatrzyć się w taki test.

 

IMO podmiany robisz zbyt rzadko.

 

 

[...]Narazie 24 waty muszą wystarczyć. Z roślin mam lotosa i kilka zwartek.[...]

Przy takim świetle i takich roślinach do wody nie podawałbym nic poza węglem. Masz rośliny, którym do szczęścia wystarcza żyzne podłoże (substrat pod żwirem/kulki GT czy inne prosto pod korzenie).

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro tak radzisz. W PO4 się zaopatrze. Mówisz że tylko carbo? OK spróbuje. Nie będe przez najbliższy czas lał nawozów no i zobaczymy. Także dzięki za rade.

 

---

 

Aaa... jeszcze dodam że podłoże mam mhk flora czy fluora(nie pamiętam) takie specjalnie stworzone dla roślin.

Edytowane przez duch_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... jeszcze dodam że podłoże mam mhk flora czy fluora(nie pamiętam) takie specjalnie stworzone dla roślin.

I dla tego tym bardziej nie powinieneś podawać mikroelementów. W zależności od obsady, pewnie podawanie makro by się przydało. W zależności od ilości roślin, to taka dawka carbo to może być mało.

 

Ale właśnie po to ktoś wymyślił pewien schemat wg którego opisuje się akwarium, żeby nie ciągnąć za język i wydobywać informacje. To na prawdę pomaga zdiagnozować przyczynę ewentualnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...