Jump to content

Twardosc wody i pH

Recommended Posts

Witam,chcialbym sie dowiedziec jakie moga byc problemy z twardoscia wody jeżeli gupiki lubia wode twarda a np Danio perłowaty wode mieka ? 

Przy okazji orientuje sie ktos ile kosztuja testy na ph oraz środki do regulacji pH ?

Regulamin 6.1. Akceptowałeś przy rejestracji to przestrzegaj! Co do drugiego pytania google nie gryzie. Mapet

Witam,chcialbym sie dowiedziec jakie moga byc problemy z twardoscia wody jeżeli gupiki lubia wode twarda a np Danio perłowaty wode mieka ?[...]

Nie będzie żadnych problemów z wodą. Musisz wybrać takie ryby, które mogą żyć w wodzie, którą masz w zbiorniku. Nie da się łączyć ryb lubiących miękką i kwaśną wodę z rybami lubiącymi wodę twardą i zasadową.

Testy i wspomniane środki cenowo prezentują się różnie. W sklepach zoologicznych przeważnie drożej niż w sieci. Wystarczy poszukać w google w celu wyszukania konkretów.

PS: testy kupuj kropelkowe, są dokładniejsze niż paskowe - osobiście polecę Ci zooleka, więc możesz zacząć już czegoś szukać.

gupiki lubia wode twarda a np Danio perłowaty wode mieka ?

Danio perłowe to woda średni twarda, a nie miękka. Również ryby te wolą podobnie jak gupiki wodę zasadową a nie kwaśną. Problem by był jak byś chciał połączyć np: neony z gupikami to wtedy tak jak napisał Miniu

Nie da się łączyć ryb lubiących miękką i kwaśną wodę z rybami lubiącymi wodę twardą i zasadową.

Ja bym nie łączył gupików z danio. U mnie gupiki zdecydowanie lepiej się czują, są żywotniejsze w wodzie o pH 7,6 czy nawet 7,8 swego czasu i bardziej podchodzącej pod twardą. Danio wolą jednak ciut inną wodę, a według mnie bez sensu trzymać ryby w skrajnych wartościach tolerancji ;)

Edited by Miniu