Skocz do zawartości

Gupik


Quoka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem 2 gupiki, samca i samice. Samica ma brzuszek i wydziela jakieś dziwne białe nitki. Woda jest w porządku gdyż, nie zmieniałem a woda była z sklepu zoologicznego. Nie karmie jej tak od 1 dnia . Da się to jakoś leczyć czy rybka na stracenie?

 

Przeniosłem Twój temat do działu choroby i leczenie / splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Woda jest w porządku gdyż, nie zmieniałem a woda była z sklepu zoologicznego.

Chodzi o wodę, w której gupik był przywieziony ze sklepu, czyli woreczek wody?

Czy dostałeś sporo dojrzałej wody ze znajomego sklepu zoologicznego, do zalania akwarium, żeby nie musiało dojrzewać?

W tą drugą możliwość wątpię, rzadko się to zdarza, ale przyszło mi do głowy ;)

Jeśli to jednak ta pierwsza opcja to szybko należy to naprawić, bo gupik się męczy i truje własnymi odchodami (związkami przemiany materii)

Dlatego opisz zbiornik według tematu, który podał ci Miniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1. 112 L
2. Dojrzewał 3 tygodnie bez ryb.
3. Claro 1000 jest włączony cały czas.
4. 2 Samice gupika, bojownik który zdechł, 4 danio oraz 4 kiryski spiżowe, Glonojad złoty
5. Brak roślin
6. Napowietrzanie, Bąbelki
7. Standardowy pokarm płatkowany dla gupików, Tetra Roślinna, Zwyczajna, Ichtowit, Białkowa
8. w Normie
9. Temperatura zbiornika, aktualnie 25
10. Odmulam co tydzień dla pewności i podmianę wody robię 30% co tydzień, filtra jeszcze nie musiałem czyścić iż to młode akwarium
11. Nitkowate u dwóch z ryb i jedna zdechła, lecz była ona dość stara i miała złamany ogon
PS. Mają wielki apetyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry "w normie" niczego nam nie mówią ;)

Mijają 2 tygodnie od opisania problemu po raz pierwszy. Nic się nie zmieniło od tego czasu?

Dlaczego nie ma roślin w akwarium?

Jak możesz to wstaw zdjęcie zbiornika.

Zrób rybom kilka dni głodówki - profilaktycznie dla oczyszczenia przewodu pokarmowego. Chyba że masz narybek, wtedy postaraj się nakarmić tylko maluszki (im nie można robić głodówki), albo odłów je do innego zbiornika, by móc je swobodnie karmić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...