Skocz do zawartości

Dramat w akwarium !!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... to mój pierwszy post i już proszę o pomoc, szkoda że tak zaczelam....

Mam problem z moim akwarium.... akwarium jest nowe około 350 - 400L, 8dni temu zalane wodą ale zrobiłam jak już tu wyczytałam pewien błąd- więc postawiłam akwarium włożyłam żwirek korzeń rosliny filtr tetra tec 1200 no tak jak sie robi powietrze grzłkę itp itd..... akwarium stało z samym żwirem korzeniem wcześniej spreparowanym no wszytsko tak jak powinno być zrobione ale.... po 3 dniach wpościłam ryby:( (skalarki glonojadki mieczyki neonki) w tym momencie akwarium stoi juz 10dzień ale moja woda jest troche mętna....i nie miły ma zapach..... wyczytałam tutaj że to normalne ale troszke sie obawiam i zwracam sie z proźbą do was koledzy..... z gory przepraszam jeśli was to zaboli że naraziłam rybki na takie niebezpieczeństwo....... jak do tej pory żadna nie zdechła i wszystkie mają się świetnie oprócz tej wody i zapachu......

dodam że żwir wygotowany ..... co powinnam zrobić mianowicie wszystko od nowa czy też czekać aż ta woda dojdzie do siebie...... pozdrawiam serdecznie i pomóżcie jeśli możecie.......

 

i jeszcze jedno - wiem o tych testach ale nie mam pojęcia ile powinno być i czego i jak się je robi ? czy może mi ktoś to opisać??? po opisaniu obiecuję że popędze do sklepu po testy i zrobie je w swoim akwarium... dziękuje :cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytałaś o mętnej wodzie, to już wiesz, że powinnaś poczekać i nic z tym nie robić (więc po co to pytanie?)

Jeśli chodzi o testy to również jest tutaj wszystko opisane. Opcja search.php i wiesz wszystko (więc po co to pytanie?). Do sklepu to raczej dziś nie polecisz bo święto mamy i zoologi są zamknięte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale gdzie niegdzie jest napisane podmień 20% wody a w drugim poście zostaw i nic nie ruszaj.... więc nie wiem i poprostu chcialam potwierdzenia.... jedni piszą żeby zgasić światło a drudzy ze nie....i też nie wiadomo co zrobić..... natomiast o testach coś znalazłam ale nie wiem czy do zbiornika 80L a do 300 powinny być inne parametry.......... nie wiem co to jakieś No/l....więc dlatego pytałam i podtrzymuje pytanie.... a i wiem ze jest opcja szukaj lecz w tej opcji znajdujesz rozbierzne odpowiedzi..... a nie sprecyzowane...... a ja właśnie takich szukam żeby nie robić czegoś dwa razy..... bo zrobie jak jeden kolega napisał a w tym momencie drugi kolega napisze mi inaczej..... i też o nieprzyjemnym zapachu wody nic nie jest napisane...... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podmianę wody to owszem, możesz podmienić ale tylko trochę 10-20%. Ale jak tego nie zrobisz to też będzie dobrze. Jeśli chodzi o parametry wody i testy... Nie jest ważne jak duży jest zbiornik, tylko jakie ryby chcesz tam trzymać. Poczytaj o rybach, które już masz i zapisz sobie jakie parametry są dla nich odpowiednie. Na sam początek możesz kupić takie testy z JBL: PH (przedział 6,0-7,6), NO2, NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę sie z Toba moimi doświadczeniami z mętną wodą o przykrym zapachu. Sama od dwóch tygodni mam akwarium i miałam ten sam problem, z którym Ty się teraz zmagasz. Więc poradzono mi, żeby nie było - powiedział mi o tym człowiek, który prowadzi sklep zoologiczny - zapalony akwarysta.Mianowicie kupiłam sól niebieską akwariową, na 65 litrów dałam półtorej łyżeczki ( wcześniej rozpuszczoną w wodzie z akwarium), zgasiłam światło na 24 godziny i przykryłam akwarium kocem aby było dobrze zaciemnione. Po 24 godzinach woda była kryształowa a zapach znikł. Powiedziano mi, że to przez pierwotniaki. U mnie jeszcze nie było rybek, u Ciebie już są i niestety nie wiem jak ta kuracja wpłynie na kondycję Twoich rybek. Podzieliłam się swoim doświadczeniem. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...