Skocz do zawartości

EHEIM 2217 - problemy!


SirCedrik1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc. Zainstalowałem właśnie filtr zewnętrzny EHEIM Classic 2217 i mam dwa pytania. Filtr co prawda pięknie pompuje wodę ale terkocze tak jakby za chwilę miał wyskoczyć z szafki. Czy to normalne? Drugie pytanie dotyczy zatrzasków na obudowie filtra. Kiedy filtr jest odłączony od prądu zatrzaski trzymają bardzo mocno natomiast po jego włączeniu głowica jakby obniża się (zostaje jakby zassana w dół) i zatrzaski luzują się tak że nie trzeba włożyć żadnej siły żeby je zdjąć. Czemu tak się dzieje i czy nie grozi to przypadkiem zalaniem mieszkania? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem innego kubełka niż Fluval ale pewne cechy być może są podobne.

W moim filtrze przed włączeniem go do prądu trzeba go do pełna zalać. Gdy nie jest do końca pełny to też coś w nim terkocze.

Jeśli Twój się obsługuje identycznie to być może to jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zainstalowałem właśnie filtr zewnętrzny EHEIM Classic 2217 i mam dwa pytania. Filtr co prawda pięknie pompuje wodę ale terkocze tak jakby za chwilę miał wyskoczyć z szafki.

Filtr nowy czy używany?

Miałem identyczny problem przy używce. Wina leżała po stronie osi wirnika, która była wyrobiona.

Zatrzaski, jeśli się o to boisz, można lekko podgiąć, żeby dobrze się zapinały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem innego kubełka niż Fluval ale pewne cechy być może są podobne.

W moim filtrze przed włączeniem go do prądu trzeba go do pełna zalać. Gdy nie jest do końca pełny to też coś w nim terkocze.

Jeśli Twój się obsługuje identycznie to być może to jest problem.

Problem polega na tym, że zalany jest na maksa i filtr i wszystkie rury i dopiero wtedy został włączony. Szumi ładnie a terkocze jakby sam wirnik, takie mam przynajmniej wrażenie. Piszą w internecie, że to po kilku dniach powinno przejść ale ja nie wierzę, że coś naprawi się samo. Boję się, że coś się po prostu rozleci i to jak mnie akurat nie będzie w domu. :-(

Filtr nowy czy używany?

Miałem identyczny problem przy używce. Wina leżała po stronie osi wirnika, która była wyrobiona.

Zatrzaski, jeśli się o to boisz, można lekko podgiąć, żeby dobrze się zapinały.

Nówka sztuka. A czy to, że zatrzaski tak się "luzują" to normalne? Dla mnie to dziwne.

Edytowane przez SirCedrik1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy to, że zatrzaski tak się "luzują" to normalne? Dla mnie to dziwne.

Fabrycznie nie zostały odpowiednio podgięte, i dlatego teraz jest luz. Tak jak pisałem wcześniej, podegnij je i po kłopocie.

Co do "terkotania", to sprawdź stan wirnika i jego osi,wyczyść go dobrze i ewentualnie przesmaruj wazeliną. Jeśli to nic nie pomoże, to oddaj go do sklepu, gwarancję chyba masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie zostały odpowiednio podgięte, i dlatego teraz jest luz. Tak jak pisałem wcześniej, podegnij je i po kłopocie.

Co do "terkotania", to sprawdź stan wirnika i jego osi,wyczyść go dobrze i ewentualnie przesmaruj wazeliną. Jeśli to nic nie pomoże, to oddaj go do sklepu, gwarancję chyba masz?

Mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak jak tetre ex skręcałem na zaworach, trochę zaczeła "terkotać", ale potem była cisza.

Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje u Ciebie, przepływ wody jest więc nie powinno, chyba że przez te zawory  łapie lewe powietrze.

Zgadzam się. Jak przykręcam zawory to terkocze jeszcze głośniej. Ale niestety na w pełni odkręconych jest niewiele lepiej. Muszę jeszcze pomyśleć. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...