Skocz do zawartości

[42l]


amatorka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecnie mam akwarium 42l. Jego wymiary to: 60cm x 25cm x 30cm i jest profilowane.

Temperatura: 24oC

Oświetlenie: Philips TL-P 15W

Filtracja: filtr zewnętrzny kaskadowy

Podłoże: drobny żwirek

Nawożenie: kulki glinowo-torfowe, odżywka dla roślin

Parametry: nie mierzę

Flora: żabienica amazońska, coś w stylu kabomby tylko pływające i rzadsze, nurzaniec, anubias karłowaty na korzeniu

Fauna: molinezja ostrousta (1+1), welon, gupik pawie oczko (2+3), neonki (4), glonojd (1), kirysy spiżowe (2)

Pokarm: Bio-vit Tropical, Tetra Wafer Mix, Vitabin Tropical

 

Zaczynałam od kuli (z welonką), lecz mój błąd wynikał z niewiedzy. Teraz na moje decyzje wpływ mają przede wszystkim książki o tematyce akwarystycznej (ponieważ to moje ulubione źródło czerpania wiedzy). Wiem, że neonków jest za mało (miałam 10), a welonka nadal jest za duża do akwa 42l. Spokojnie, glonojadek gdy dorośnie trafi do zbiornika 140l (mojego taty). Kupiłam dwie samiczki molinezji, które po dniu od wpuszczenia zachorowały na rybią ospę(mimo moich starań przy wpuszczaniu). W skutek tego jedna z nich padła :( . Wkrótce dokupię jakąś inną u innego sprzedawcy. Obsadę, dobranie ryb (ich wymagania) sprawdzałam przy pomocy książek.

 

JESTEM POCZĄTKUJĄCĄ! PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ I DOBRE RADY!

 

 

post-21929-0-75320000-1419876861_thumb.jpg

post-21929-0-30227900-1419876905_thumb.jpg

post-21929-0-04240800-1419876932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że pytasz.

Dla większości ryb (no może poza gupikami) akwarium za małe.

Kiryski trzymamy w większej grupie.

Neony jak sama zauważyłaś, również.

Podłoże dla Kirysków wymagane to piach.

No i parametry. Na pewno dla przynajmniej części ryb są niewłaściwe.

 

Wnioski:

1. Kup większe akwarium i oddaj część obsady lub zostaw to akwarium i oddaj prawie wszystko.

2. Kup testy, najlepiej kropelkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie mam akwarium 42l. Jego wymiary to: 60cm x 25cm x 30cm i jest profilowane.

 

Fauna: molinezja ostrousta (1+1), welon, gupik pawie oczko (2+3), neonki (4), glonojd (1), kirysy spiżowe (2)

 

Teraz na moje decyzje wpływ mają przede wszystkim książki o tematyce akwarystycznej (ponieważ to moje ulubione źródło czerpania wiedzy).

Nie wiem jakie książki czytasz, ale jeśli w nich proponują Ci taką obsadę to zacznij czytać inne.

 

A do rzeczy to w tym akwarium biorąc pod uwagę tylko wielkość to mogą pływać, albo neony - oczywiście jeśli są to neony innesa, a nie czerwone, albo gupiki.

 

Pozostałe ryby są za duże jak na ten litraż. Poza tym masz ryby o różnych wymaganiach co do parametrów wody.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...