Skocz do zawartości

Obsada 112 l


gupik174
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Witajcie ! Mam zamiar założyć baniak o poj. 112l .Moje ulubione rybki to bocje wspaniałe i kirysy lamparcie :) ewentułalnie jakieś neonki lub gupiki . A teraz pytanie czy te rybki moga żyć ze sb w takim akwa ?? Planuję : 5x kirys 3x bocja 5x neon 1x zrbrojnik niebieski  . Co o tym myslicie? Jestem otwarty na zmiany  i propozycje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirys - kiryski? Musi być piach. Ryba stadna więc ok 6 to minimum. No i są różne gatunki o różnych wymaganiach.

bocja - akwarium za małe. Ryby dorastają do 20cm a nawet i więcej. Poza tym minimum to ok 6 ryb. Więc akwa musiałoby być przynajmniej 300l.

neon - minimum 10 ryb.

zbrojnik niebieski - na styk by wszedł.

Podstawa to znajomość pH i GH bo jak masz nieodpowiednią wodę to ryby padną.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję : 5x kirys 3x bocja 5x neon 1x zrbrojnik niebieski

Na pewno odpadają bocje wspaniałe ponieważ to akwarium jest dla nich za małe..

Neony to ryby stadne, a 5 sztuk to trochę mało jak na stado.

Wspomniałeś w poście powyżej również o gupikach - nie powinno się ich łączyć z neonami ponieważ wymagają innych parametrów wody.

 

Jeśli parametry wody pozwolą to możesz połączyć neony np: innesa z kiryskami lamparcimi lub kiryskami panda i do tego ewentualnie zbrojnik niebieski.

 

Dla wyżej wymienionej obsady woda powinna być miękka i lekko kwaśna.

 

 

Edit: spojrzałem teraz na parametry które podałeś w linku i niestety zaproponowana przeze mnie obsada nie nadaje się do tych parametrów.

Albo będziesz próbował zbić te parametry, albo, co wydaje mi się łatwiejsze wybierzesz sobie inne rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyn chyba 7,7 a twardość 215 XD to chyba to


to co polecasz do takiego akwarium >?


Mam jeszcze takie pytanie ... znalazłem gdzieś ,że odczyn i te sprawy można zmniejszać lub zwiększać xD ?? to prawda ? zależy mi trochę na tych rybach bo bardzo mi się podobają.

 

Zdania zaczynamy dużą literą /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie ... znalazłem gdzieś ,że odczyn i te sprawy można zmniejszać lub zwiększać xD ?? to prawda ? zalezy mi trochę na tych rybach bo baardzo mi się podobają xDD

http://forum.superakwarium.pl/topic/13022-parametry-chemiczne-wody-jak-obni%C5%BCy%C4%87-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakbym zastosował takie metody Sposoby na podniesienie pH wody: - żwirek/grysik koralowy - chemikalia - skały wapienne, dolomity itp. itd. to by mi się udało na tyle to zmniejszyć żeby te kiryski lamparcie poszły ?
Nie. To by Ci się udało na tyle zwiększyć te parametry że mógłbyś sobie zrobić tanganike lub malawi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmniejszyć może. Ale ja Ci proponuję najpierw założyć to akwarium, pozwolić mu dojrzeć ( poczytaj sobie o cyklu azotowym ) i wtedy zmierzyć parametry wody. Możesz udekorować takie akwarium również odpowiednimi korzeniami co także może wpłynąć na zmianę parametrów wody. A jako podłoże użyj zwykłego piachu takiego choćby jak do piaskownic.

 

Myślę że temat obsady na chwilę obecną został wyczerpany, a więc go zamykam aby nie robić zbędnego OT. Jeśli będziesz znał już konkretnie parametry wody w dojrzałym akwarium to daj znać - temat otworzymy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...