Skocz do zawartości

ZBIORNICZEK 30


KREWTKI 30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, awarystyką zajmuję się od pewnego czasu. Wcześniej miałem akwarium 60 litrowe. Ze względów dziecka itp. zmieniłem na kostkę aqanela 30l.

 

Mianowicie akwarium 30 l AQANELA wyemiarów nie pamietam ale coś blisko 30x30x30

 

Oświetlenie 10 h żarówska Aqanele od miesiąca zmienina na led również awanela gdyż orginalna sięspaliła. 6 h oświetlenie dodatkowe aqanela wybarwiająca 11 W (barwa czerwona)

PODŁOŻE AQA FLORA - AQANELA

 

PARAMETRY WODY

 

No3 10

NO2 0

GH 8

KH 6

PH 6,8

Po4 0,25

FE - tu pojawia się problem gdyż nigdy nie mogę odczytać testu. Kolor jest jakiś dziwny alebo jest mocno ciemny i nie przypomina barwy na testerze albo bardzo jasny wpadający w róż.

 

Podmiana wody co tydzień 5 l demineralizowanej oraz 1 l kranówy

 

nawozy przez pierwszy tydzień

podawałem AQUA ART potas 1ml

Po tygodniu doszło AQA ART CLASIC 0,5 ml oraz MACRO RED 0,5 ml

po kolejnym tygodniu podawania daje teraz po 1ml dziennie.

 

Oczywiście CO2 z butli podawane około 12 godzin . filtr 24 z deszczowni

 

OBSADA

kosiarka i glonek pozostałość z 60 litrowego

4 danio

i 6 krewetek amano

 

Akwarium mam około 2 miesiecy. Problem mam taki, że roślinki z tylnego planu rosną ale są ciemne, czerwone zaczynają rosnąć, trawka z przedniego planu rośnie ale słabo i bardzo niska. Nazw roślin nie znam wiec dodam foto proszę o rady. A dodam że na szybach mam zielenice stwierdza po tym iż za cholerę nie schodzą :P

post-22142-0-26415500-1419681409_thumb.jpg

post-22142-0-79229600-1419681439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

OBSADA kosiarka i glonek pozostałość z 60 litrowego 4 danio i 6 krewetek amano

Fatalna obsada niestety :(

Kosiarki i "glonojad" (czyli zapewne zbrojnik niebieski) są dużymi rybami, 30L to dla nich kilkakrotnie za mały litraż - strasznie się męczą, natychmiast są do oddania.

Danio to ryby stadne, a 4 sztuki to nie stado - to raz, a dwa że i tak za mały zbiornik masz na te ryby.

Co do amanek się nie wypowiadam bo to nie moja bajka.

Generalnie do tak małych akwariów to raczej krewetki karłowate niż amano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatalna obsada niestety :(

Kosiarki i "glonojad" (czyli zapewne zbrojnik niebieski) są dużymi rybami, 30L to dla nich kilkakrotnie za mały litraż - strasznie się męczą, natychmiast są do oddania.

Danio to ryby stadne, a 4 sztuki to nie stado - to raz, a dwa że i tak za mały zbiornik masz na te ryby.

Co do amanek się nie wypowiadam bo to nie moja bajka.

Generalnie do tak małych akwariów to raczej krewetki karłowate niż amano.

Z obsadą wiem, niestety nie mam co z_nimi zrobić :/ Głównie chodzi mi o roślinki, które nie rosną, a jak rosną to ciemnieją. Trawkę, którą codziennie zbieram z filtra.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja wszystko doskonale rozumiem tylko lepiej trzymać te ryby niż w toalecie je ....

Lepiej je oddać do zoologicznego jak trzymać w takiej szklance.

 

 

 

A dodam że na szybach mam zielenice stwierdza po tym iż za cholerę nie schodzą :P

Za dużo mikro, braki makro.

Artykuł o nawożeniu Łorena się kłania jako lektura na wieczór.

 

 

 

Ja mam 450L i mam tylko 4 kosiarki

Kosiarka to ryba stadna a 4 to nie stado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne są te wasze rady, jedna odpowiedz zaprzecza drugiej. Każdy ma swoje racje. Gdybym potrzebował porady na temat ryb to bym pisał o rybach. Gdyby była możliwość oddania do sklepu zrobiłbym to niestety nie mogę tego zrobić. Nie czytacie odpowiedzi innych. Nie wiecie co piszecie, np. 4 stado -4 to za mało na stado. Każecie się odnosić i czytać informacje, które są już w necie. Tylko każdy przypadek jest inny. Glony które mam są niby objawem zdrowego akwarium ale są a rośliny nie rosną.

Proszę o porady odnośnie roślin. To, że czegoś jest za dużo a czegoś za mało to jest logiczne tylko jak stosować by było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony które mam są niby objawem zdrowego akwarium ale są a rośliny nie rosną. Proszę o porady odnośnie roślin. To, że czegoś jest za dużo a czegoś za mało to jest logiczne tylko jak stosować by było dobrze.

Nie są objawem zdrowego akwarium, tzn są jak przy tym i rośliny ładnie rosną.

U Ciebie niestety widoczne są braki o których Ci napisałem i wiąże się to z Twoim nawożeniem.

A tego nie da się opisać w jednym poście.

 

Przeczytaj co napisałem czego masz za dużo a czego za mało porównaj z tym co lejesz do akwarium.

By Ci się chciało to byś przeczytał co napisał Łoren, to by Ci dużo to wyjaśniło ale wolisz mieć wszystko podane na tacy, niestety ja za Ciebie nie będę odpowiednio prowadził akwarium.

Co to da że powiem Ci, że masz braki fosforu?

Jak za chwile z nim przesadzisz i będziesz miał sinice i rośliny nadal będą w marnym stanie.

Napiszesz mi, że źle Ci doradziłem?

Najpierw Ty musisz zrozumieć czego potrzebują Twoje rośliny a nie lać na pałe co tam tylko masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nikt nie będzie za mnie tego robił bo to moje zajęcie. Tylko potrzebuje porady odnośnie moich problemów, jak już pisałem przerobiłem już liczne fora itp. Na każdym jest inny przypadek mi np. mech wcale nie rośnie robi się czarny. Temperatura wody bo zapomniałem napisać to 25*. Nawoziłem kiedyś solami w 60 litrowym akwarium efektu zero później gotowymi nawozami kupionymi na allegro niby lepiej ale ciężko było dopasować do małego zbiornika mówie już o 30 l. teraz mam te Aqua art. I jak dotąd to chyba najlepsze rozwiązanie. Trawka zarosła przód tylko, że nisko rośnie. z tyłu roślinki ruszyły tylko są strasznie ciemne i ta czerwona jak widać na zdjęciu rośnie już młode liście są duże i ładnie wybarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc łopatologicznie.

Zwiększ CO2 i fosfor.

Potas lejesz osobno i w macro red,  magnezu patrząc na twardości masz ok.

Mikro zmniejsz o połowe (widocznie rośliny nie potrzebują takiej dawki).

 

Nie wiem co masz pod tym żwirem, jak nic to rośliny potrzebują coś pod korzenie, choćby kulki G-T.

 

 

 

ta czerwona jak widać na zdjęciu rośnie już młode liście są duże i ładnie wybarwione.

To jak wyglądają stare liście pokazuje braki pierwiastków mobilnych, dzięki ich przemieszczaniu młode wyglądają ładnie a roślina na rezerwie wciąż może rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ewentualnie co sądziie po podaniu większej dawi macro red?

W jaki sposób zwiększy Ci to ilość fosforu względem innych pierwiastków makro jak będziesz i tak podawał wszystko to co przedtem?

W ogóle nie wyciągasz wniosków z rad jakie Ci się pisze.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zwiększy Ci to ilość fosforu względem innych pierwiastków makro jak będziesz i tak podawał wszystko to co przedtem?

W ogóle nie wyciągasz wniosków z rad jakie Ci się pisze.

Powodzenia :)

Może masz rację, zrobię tak, jak pisałem wcześniej. Zmniejszę classic, poczekam co będzie się działo.

Edytowane przez andy102
Oisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to aby zwiększyć sam fosfor np. solą PO4 odpowiednio rozrobioną w wodzie destylowanej lub filtra RO , jeśli będziesz podawał MACRO RED to zwiększą ci się wszystkie pierwiastki , czyli azot, fosfor, potas , a nie o to chodzi  . Classic na razie odstaw całkowicie lub podawaj raz na tydzień w nie wielkich ilościach do wody do podmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to aby zwiększyć sam fosfor np. solą PO4 odpowiednio rozrobioną w wodzie destylowanej lub filtra RO , jeśli będziesz podawał MACRO RED to zwiększą ci się wszystkie pierwiastki , czyli azot, fosfor, potas , a nie o to chodzi  . Classic na razie odstaw całkowicie lub podawaj raz na tydzień w nie wielkich ilościach do wody do podmian.

Ale czy podawanie soli z fosforem, nie podniesie mi jego poziomu, który jest w tym momencie  0,25 czy wzrost nie spowoduje powstania glonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i?

Poziom fosforu ma być 10:1 w stosunku do azotu.

Następna sprawa testy robi się przed podmianą i robi się wtedy korekty w nawożeniu.

Czyli jeżeli masz czegoś za dużo to w następnym tygodniu lejesz tego mniejsze dawki.

Znów testy, podmiana, korekty, nawożenie, testy, podmiana, korekty, nawożenie, testy, podmiana, korekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...