Skocz do zawartości

Zasady tworzenia tarasów z piasku w akwaium 90l.


Apoliusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio pomyślałem na zmianie dekoracji mego akwarium. Pierwsze co mi się nasunęło to zmiana podłoża. Chciałbym zmienić żwir na piasek, jednak nigdy nie miałem podłoża z piasku w swoim akwarium (zajmuję się akwarystyką 5 lat). Moje pytania są następujące :

 

-Jak mieszać ze sobą rodzaje piasków najefektywniej, aby otrzymać ciekawe odcienie (ponieważ według praw fizyki jeśli pomieszamy drobno ziarnisty piasek z większym to mały piasek opadnie na dno)

- Czy rośliny będą dobrze funkcjonować z tym piaskiem?

-Czy do akwarium nadaje się piasek z plaży?

- A może znacie jakiś link właśnie z tymi ''zasadami tworzenia tarasów z piasku''?

 

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny dobrze rosną w piasku ale warto pomyśleć o kulkach G-T, nawozach i odpowiednim oświetleniu.

Z piaskiem z plaży bym nie ryzykował, zwłaszcza że 20 kg piasku z atestem w markecie budowlanym kupisz za ok 10zł.

W temacie tarasów się nie wypowiem bo nigdy się w to nie bawiłem. Wolę jednolite podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny dobrze rosną w piasku ale warto pomyśleć o kulkach G-T, nawozach i odpowiednim oświetleniu.

Z piaskiem z plaży bym nie ryzykował, zwłaszcza że 20 kg piasku z atestem w markecie budowlanym kupisz za ok 10zł.

W temacie tarasów się nie wypowiem bo nigdy się w to nie bawiłem. Wolę jednolite podłoże.

Ok dzięki, poczekam jeszcze na kolejne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rośliny dobrze rosną w piasku ale warto pomyśleć o kulkach G-T, nawozach i odpowiednim oświetleniu. Z piaskiem z plaży bym nie ryzykował, zwłaszcza że 20 kg piasku z atestem w markecie budowlanym kupisz za ok 10zł.
Dokładnie.

 

Natomiast w robienie tarasów bym się nie bawił. Moim zdaniem lepiej i naturalniej wygląda po prostu zwyczajnie usypany piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...