Skocz do zawartości

Chore neony czerwone


kanks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem że założę akwarium 126L typu low-tech z podłożem bazaltowym(przygotowałem go odpowiednio),woda ze studni. Gdy zalałem akwarium i posadziłem roślinki wszystko ładnie rosło bez żadnych problemów. Odczekałem 2,5 tyg od założenia i kupiłem rybki(jedni powiedzą że zła obsada ale kiedyś taką miałem i nie było żadnych problemów, CO KTO LUBI):

 

2 skalary,

1 bojownik,

1 glonojad złoty,

25 neonów czerwonych

 

Przez 3 tyg nie miałem problemu z rybami aż do czasu kiedy to zauważyłem drobne plamki(brązowe) na paru neonach. Podniosłem temp. do 30 stopni i zwiększyłem napowietrzanie w akwarium. Po 2-3 dniach wszystkie neony były chore a reszta obsady dziwnie się zachowywała, bojownik nie pływa tak jak przez pierwsze 2 tyg(jest powolny i mało zainteresowany),skalary zachowują się w miarę normalnie ale czasami 1 ma tendencje to pływania z głową w górze do tafli wody.Po 5 dniach zostało mi 5 nenów...

 

Podawałem odpowiednia ilość środków które zakupiłem w zoologicznym które mi polecono ale to nic nie dało:

CMF i nadmanganian potasu.

 

Wcześniej w akwarium zastosowałem na starcie, Sól akwarystyczną, NitrateMinus,PlantaMin,BactoActive.

 

Na dzień dzisiejszy nie znam parametrów wody

 

Wydaje mi się że jest to ospa ale nie jestem pewien bo nie miałem wcześniej z nią do czynienia.

post-22028-0-34458300-1417857363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...