Skocz do zawartości

Odczyt testu Po4 zollek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj zrobiłam test na Po4 z Zollka . Może to trochę błache, ale mam problem z odczytaniem wyniku. Mianowicie woda w buteleczce jest granatowa mocno, po położeniu na skale to nie ma takiego koloru(ostatni to ciemny fiolet) Natomiast jak buteleczkę dam trochę w powietrze to kolor bliski skali 1.5.   Czy tak mogę się sugerować?

 

Rozumiem, że i tak 1,5 to za dużo Bo ma być 1 tak?

 

 

Czy ktoś może udzielić jakiejś rady?  Może to błache pytanie ale nie mam kogo innego poprosić poradę w tej sprawie.

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tu masz link do filmiku 

ja tak właśnie wykonuje test i nie mam problemu z jego odczytaniem.

Dzięki ale ja wiem jak zrobić test. Mój problem polega na tym, że kolor mam granatowy i nie pasuje do żadnego koloru z miarki. Dopiero pasuje jak sprawdzę to  dobrze naświetlonym miejscu i nie przystawie do miarki lecz w powietrzu.

 

 

W tym wypadku nie wiem czy sugerować się wynikiem 1,5 czy raczej grubo ponad 5 skoro mam bardzo.... ciemny granat.

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy zoolek są niedokładne stąd takie rozbieżności, kolory nie są dokładne nawet z ich wzornikiem.

Mówiąc szczerze mój kolor jest kompletnie inny niż na wzorniku. granat a fiolet.........różnica.

 

Cóż pomocy zbytnio nie otrzymałam,lecz dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi w tej sprawie. Liczę, że ktoś coś jeszcze napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok testów Zooleka, NO3 też często nijak się ma do wzornika kolorów. Lepsze są te od JBL, w razie wątpliwości można rozcieńczyć próbkę i skorzystać z mnożnika.

ahr masz coś za dotowanie JBL ?

 

Regulamin 5.2.  Masz coś za dotowanie zooleka? Zapoznaj się z regulaminem. Mapet

 

A ja tylko dodam, że czasami lepiej nic nie mówić i nie wyjść na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak się używa trudnych słów, to warto się zapoznać z ich znaczeniem. /ahr/

Edytowane przez ahr
Regulamin 5.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok testów Zooleka, NO3 też często nijak się ma do wzornika kolorów. Lepsze są te od JBL, w razie wątpliwości można rozcieńczyć próbkę i skorzystać z mnożnika.

No to skorzystam z propozycji a powiesz mi jak to zrobić? Na JBL teraz nie mam pieniędzy, dopiero co się ucieszyłam , że kupiłam kolejny potrzebny mi test. I co?  Dalej nie znam wyniku. Jakiś pech mnie prześladuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to skorzystam z propozycji a powiesz mi jak to zrobić?

 

Woda destylowana, lub RO(jeśli posiadasz), mieszasz 50/50 z wodą testowaną z akwa, mierzysz poziom i mnożysz x2(jak dobrze myślę).

Ja korzystam z testów Sera, tam jak test wychodzi ponad skalę, to do zestawu dołączona woda destylowana i opis jak uzyskać dokładniejszy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda destylowana, lub RO(jeśli posiadasz), mieszasz 50/50 z wodą testowaną z akwa, mierzysz poziom i mnożysz x2(jak dobrze myślę).

Ja korzystam z testów Sera, tam jak test wychodzi ponad skalę, to do zestawu dołączona woda destylowana i opis jak uzyskać dokładniejszy wynik.

Nie mam wody ale kupię. Postaram się zrobić ten test jeszcze dziś.  A czy Po4-1.5 to już bardzo wysokie? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...