Skocz do zawartości

moja rybka


Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z moich rybek od dwóch dni cały czas leży na dnie. Przedtem miala się dobrze.

 

Ogolnie to akwarium mam od 2 tygodni. ma ono 45 l

Jak do tej pory raz zmieniłam w nim 1/3 wody i odmuliłam dno. Nie mam żadnych roślin (ale to sie nie dlugo zmieni) Przy zmianie wlewam uzdatniacz do wody.

Mam filtr i grzałkę ustawioną na 25 stopni.

 

Rybka je pokarm z tetraRubin i żywą ochotkę.

 

 

Co jej dolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam:

 

1 bojownika

1- rybę która w sklepie byla nazwana jako molinezja żaglopletwa a w Internecie Molly gold/rot leopard gr.

Poecilia sphenops.

2 -ryby o nazwie variatus hawaii

1- black molly

1- sumik szklisty (wiem ze one powinny zyc w stadzie ale tego nie powiedzieli mi w sklepie)

 

Akwarium nie dojrzewało bo w sklepie powiedzieli mi ze z uzdatniaczem do wody nie musi wcale odstac..

Poziomu co2 nie znam

post-2347-13685155823159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź nie dojrzewało czyli amoniak lub azotyny tłuką twoje ryby, podmiana 40% natychmiast , następnie do sklepu po test NO2 , a w sklepie możesz ode mnie przekazać że są debilami. Jutro zajrzyj ponownie już z testami

 

 

ps i doprowadź obsadę do ładu bo większość twoich ryb wymaga min 100l

 

i nic nie pisałem o CO2 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź nie dojrzewało czyli amoniak lub azotyny tłuką twoje ryby, podmiana 40% natychmiast , następnie do sklepu po test NO2 , a w sklepie możesz ode mnie przekazać że są debilami. Jutro zajrzyj ponownie już z testami

 

 

ps i doprowadź obsadę do ładu bo większość twoich ryb wymaga min 100l

 

i nic nie pisałem o CO2 :mrgreen:

 

 

Wiem heh xD pomyliłam się.

 

W które rybki tu nie pasują?? szkoda ze mi tego nie powiedzieli w sklepie...

 

A czy moglabym dokupić sobie krewetki?? Moj bojownik jest spokojny i juz czytalam ze ktos mial takie zestawienie w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze pisałaś że 2 tygodnie, a zbiornik z rybami dojrzewa bardzo długo , te 2 tyg to takie min, pewność czy dojrzało , można mieć przy sprawdzeniu wody testami, ale tak bez testów to na 80% można mieć pewność że zbiornik dojrzał dopiero po 6 tygodniach, a w tym czasie zdarzyć się może wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma 17-18 dni.

 

W sklepie nie bylo akurat tego do pomiaru no2 bede musiala jechac do innego.

 

A na razie co moge zrobic?

Na razie rybka jeszcze żyje ale zal mi jej :cry:

Nie wiedzialam ze cos moze sie stac..skoro w zoologicznym mowili ze z AquaSave wszystko bedzie ok i nie ma się co przejmować że zdechną bo z tym na pewno nie zdechną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium ma 17-18 dni.

 

W sklepie nie bylo akurat tego do pomiaru no2 bede musiala jechac do innego.

 

A na razie co moge zrobic?

Na razie rybka jeszcze żyje ale zal mi jej :cry:

Nie wiedzialam ze cos moze sie stac..skoro w zoologicznym mowili ze z AquaSave wszystko bedzie ok i nie ma się co przejmować że zdechną bo z tym na pewno nie zdechną...[/qu

nie wierz sprzedawcy jeżeli dobrze go nie znasz , rybka Ci zdechnie dla niego równa się to z kasą bo przyjdziesz po następną ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierz sprzedawcy jeżeli dobrze go nie znasz , rybka Ci zdechnie dla niego równa się to z kasą bo przyjdziesz po następną ;]

 

 

A na kim mialam polegac jak nie na sprzedawcach, wiem że moge pytac na forum ale wtedy jeszcze nie byłam tu zapisana..

Myslalam ze skoro tam pracują to się znają i mi pomogą oraz odpowiedza na wszystkie pytania..

 

a czy ktos miał taki sam problem z rybką? Nie wiem jak jej pomóc a strasznie mi jej zal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...