Skocz do zawartości

Ph cały czas wysokie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od twardości głównie KH, jak woda twarda jak beton to szyszki , liście czyli słabe kwasy humusowe nic nie dadzą.

Woda demineralizowana, destylowana, filtr RO, czasami armatka torfowa.

Kh mam 5

Gh mam 10

 

A czy przy podmianie wody demineralizowanej przez około 1 miesiąc, która powiedzmy da rezultaty utrzyma się wynik na stałe i będę mogła potem z niej zrezygnować czy taka woda już cały czas do podmian?

Podmieniaj wodą demineralizowaną albo z filtra RO. Dodajesz mineralizatory i z czasem spadnie. Ja tak z 7,8 na 7,1 schodziłem 3 tygodnie.

Chyba, że ktoś ma inny pomysł.

Cały czas dajesz wodę demineralizowaną? Podmiana cały czas taką wodą też kosztuje chyba

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz coś w wodzie co Ci ją zatwardza to bedą takie wartości powracać, i jeżeli masz taką wodę w kranie będziesz musiała cały czas podmieniać ewentualnie mieszać z kranówą.

Woda w kranie ma ph-7

W akwarium nie mam nic sztucznego, ceramicznego. Tylko korzeń,  szyszki,  żwirek i podłoże floran start. Oczywiście dużo prawdziwych roślinek.

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cały czas dajesz wodę demineralizowaną? Podmiana cały czas taką wodą też kosztuje chyba

 

Robię mieszankę 1/1 bo mam twardą w kranie właśnie. 4zł na tydzień wychodzi za 5L baniak demineralki ale w tygodniu chcę kupić filtr RO3 więc za jakiś czas się zwróci no i chodzi mi po głowie 400-450L zbiornik po zimie:) Tam będzie potrzebny taki filtr by mi wodę robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Czy ktoś słyszał o skale Lignit?

Lignit to inaczej "najmłodszy" węgiel brunatny o strukturze drewna. Doskonale nadaje się do obsadzania przez Anubiasy i mchy wszelkich rodzajów.

 

 

Wyczytałam , że obniża Ph wody . Czy ktoś się może wypowiedzieć an ten temat?

Jakoś tego u siebie nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lignit to inaczej "najmłodszy" węgiel brunatny o strukturze drewna. Doskonale nadaje się do obsadzania przez Anubiasy i mchy wszelkich rodzajów.

 

 

Jakoś tego u siebie nie zauważyłem.

Pisze że Lignit to  skała , i obniża Ph. Pierwszy raz o tym słyszę dlatego potrzebuję opinii na ten temat. A podłoże za niedługo zmieniam na piasek, więc Florana już nie będzie i myślę , że skończy się problem z wysokim Ph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...