Jump to content

Osada do akwarium 350L


Recommended Posts

Witam.
Dość mało wiem o tym jak prowadzić akwarium, lecz dostałem akwarium o pojemność 350L dość nie typowe bo narożnikowe ( 5 kątne ) .  Pisze do was, ponieważ jak już napisałem mało wiem o tym, a chciałbym stworzyć akwarium morskie, które zrobi na mnie wrażenie, mam czas by coś przy nim porobić, ale czytałem że trzeba jakoś wodę otrzymać i w ogóle. Moja prośba jest tak, że chciałbym byście mi pomogli stworzyć akwarium morskie z wielu-gatunkowymi rybami :) Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
 

Zapomniałem dodać że posiadam już kilka rybek a mianowicie:
4 duże skalary
Złotą rybkę
glonojada zbrojnik
oraz severum żółte x 2

Edited by alcatel1992
Link to comment
Share on other sites

 

 

Dość mało wiem o tym jak prowadzić akwarium
I dlatego może  lepiej by Ci było zacząć swoja przygodę z akwarystyką z akwarium słodkowodnym. Takie akwarium można dużo łatwiej i dużo taniej urządzić niż akwarium morskie. Ewentualnie jeśli chcesz możesz pomyśleć o malawi.

Oczywiście ani do akwarium morskiego, ani do malawi nie nadają się te ryby które już masz.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego chciałbym by ktoś mi pomógł z tym, uparłem się na morskie akwarium bo naprawdę jest piękne, lecz nie wiem sam jakie ryby mogę trzymać razem. Wiadome jest to że chciałbym mieć jak najwięcej tych gatunków ale nie wiem sam jakie, dlatego będę wdzięczny za wszelkie porady :)

Edited by darekbart
Link to comment
Share on other sites

Swego czasu interesowałem się akwarium morskim. Koszty założenia takiego zbiornika są nieporównywalnie większe niż akwarium słodkowodnego. Dodatkowo, musisz utrzymywać stabilne jak skała parametry wody. Jakiekolwiek odstępstwo od normy nagłe wahnięcie parametrów może w szybkim czasie doprowadzić do uśmiercenia obsady wartej dużo pieniędzy( i nie mówimy o stratach rzędu paru stówek, nie wspominając o tym, że spowodowałeś uśmiercenie zwierząt będących pod twoją opieką). Poczytaj fora o tej tematyce, i podejmij decyzję czy chcesz się w to pchać bez żadnego doświadczenia. Moja rada: Załóż akwarium słodkowodne i zdobądź doświadczenie. Zbiornik słodkowodny też daje dużo frajdy. Jak nie będziesz miał problemu z utrzymaniem akwarium w doskonałej kondycji wtedy pomyśl o solniczce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...