Skocz do zawartości

Kamień napowietrzający też chce być ładny


mary1517
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się od paru dni, jak w ciekawy sposób "zamaskować" w moim akwarium kamień napowietrzający. Jasne, że mogę go umieścić po prostu za jakimiś roślinami czy kamieniem... ale przecież można tez go wykorzystać w akwa jakoś bardziej ciekawie, ozdobnie, artystycznie.

Tyle na to pomysłów ile akwarystów. Widziałam ludzi, co własnoręcznie konstruują wyrzutnie piasku z napowietrzeniem, albo innego rodzaju wulkany ze światłem lub bez. Widziałam też ciekawie wyżłobione kamienie lub kory i kokosy, z których ulatywały bąbelki. No i mamy klasyczne ceramiczne wulkany i  kuferki rodem z gdzie jest nemo :P

Szczerze mówiąc... nie mam jeszcze pomysłu na swój kamień. Mam akwarium urządzone bardzo naturalnie - korzeń, skała wapienna, piasek i żwirek rzeczny, plus sporo roślinności - nie wyobrażam sobie tutaj jakiegoś wulkanu czy innej ceramiki :/ jeszcze nad tym pogłówkuje ale jestem ciekawa, jak wy urządzacie w swoich akwariach kamienie napowietrzające? Na pewno nie jeden z was chciał go jakoś ciekawie zakomponować, a nie tylko rzucić gdzieś sobie tam w krzaki. Pochwalcie się swoimi pomysłami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium urządzone bardzo naturalnie - korzeń, skała wapienna, piasek i żwirek rzeczny, plus sporo roślinności

Coś takiego w jak "kamień napowietrzający" w naturze nie występuje, a przecież o odwzorowanie natury nam chodzi ;) .

No to, albo naturalnie, albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak napowietrzasz wodę i lecą ci z filtra bąbelki to też jest to nie naturalne i przestaniesz go używać? ;>
Możemy mówić, że tworzymy dla ryb idealne odzwierciedlenia naturalnych warunków, ale sami się okłamujemy. 100% warunki te ryby miały by tylko faktycznie w rzece czy jeziorze. Więc póki ktoś nie wsadza do akwarium greckiej budowli, nurka albo zamku to jestem z tym kontent. A na wystawach akwarystycznych u mnie w mieście ciężko znaleźć kompozycje bez "latających bąbelków" :P i są tam czasem iście piękne rzeczy, w życiu by człowiek nie przyznał, że "to coś tam nie należy". Wstawię w sumie parę zdjęć może, jak się do nich dokopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak napowietrzasz wodę i lecą ci z filtra bąbelki to też jest to nie naturalne i przestaniesz go używać? ;>


Jestem realistą- nie napowietrzam wody bąbelkami. Mój filtr ich nie tworzy bo cenie sobie ciszę i prawdziwe natlenianie wody :).


Gdzie umieszczam kamień? Jak kiedyś używałem to maksymalnie go maskowałem- by go nie było widać. Ale moment, w którym zrezygnowałem z kamienia napowietrzającego był jednym z najlepszych. Rozsądek wygrał.

To coś przydaje się gdy nastawiasz hodowle artemii lub gdy chcesz mieć prowizoryczną, tymczasową filtracje (chociaż i wtedy kamień jest zbędny- potrzebujemy samego napowietrzacza). 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak napowietrzasz wodę i lecą ci z filtra bąbelki to też jest to nie naturalne i przestaniesz go używać? ;>

Zbiornik jest napowietrzany przez ruch tafli wody wywołany odpowiednim ukierunkowaniem wylotu z filtra. Proponuję zapoznać się z tematami w dziale http://forum.superakwarium.pl/forum/8-napowietrzanie-i-filtracja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...