Skocz do zawartości

Brzanka "sumatrzańska" - Puntius anchisporus


lazialo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od nie dawna posiadam akwarium 35 l na samym początku kupiłem synowi brzankę sumatrzańską  po 2 dniach brat dokupił mu 6 gupików pawie oczko (wtedy nie wiedziałem że nie można ich mieszać z brzankami) ryby przetrwały razem może 2 tyg a potem zaczął się dramat gupików na początku terror czyli gonienie i obgryzanie ogonów a potem zaczęły  zdychać każdego dnia jeden gupik (przypuszczam że brzanka wykończyła , pani w zoologicznym też tak sądziła)ale pozostałe 3 gupiki postanowiłęm oddać do zoologicznego i dostałem w zamian brzankę i myślałem że już bedzię oki ale ta stara brzanka znowu wprowadziłą terror i prawie wykończyła tą nową brzanke i co mam teraz zrobić macie jakieś pomysły ??narazie młodą od izolowałęm ale nie wiem czy przeżyje pływa bokiem i prawie bezwładnie tak samo jak te gupiki

 

Jak się stosuje znaki interpunkcyjne to wypowiedzi stają się czytelniejsze. /ahr/

Edytowane przez ahr
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Brzanki "sumatrzańskie" są rybami stadnymi i powinno się je trzymać w ilości kilku/kilkunastu sztuk. Twoje akwarium jest zdecydowanie za małe dla tych brzanek i stąd Twoje problemy z nimi.

Druga sprawa to to akwarium pewnie nawet nie dojrzało przez co ryby są podtrute.

Trzecia rzecz to zapewne nawet nie znasz parametrów wody.

 

Brzanki póki jeszcze żyją  to proponował bym je oddać, a z akwarium wystartować na nowo i tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w akwarium stała ok 3 tyg. z włączonym napowietrzaniem.  Podobno tyle trzeba odczekać nim się rybki wpuści do akwarium. Co prawda co jakiś czas podmieniałem wodę 50% bo pojawiała się sinica, ale takie były zalecenia w takim przypadku.

 

Parametrów wody to znaczy jakich?

 

Dzięki.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Woda w akwarium stała ok 3 tyg. z włączonym napowietrzaniem. Podobno tyle trzeba odczekać nim się rybki wpuści do akwarium.

Ryby wpuszczamy gdy zbiornik dojrzeje. U kogoś to będą 3 tygodnie, a u kogoś innego 6 tygodni. Każdy zbiornik jest inny i nie ma na to sztywnej reguły.

Do stwierdzenia czy akwarium jest dojrzałe, niezbędne jest posiadanie testów.

Poczytaj o cyklu azotowym. Tu masz temat odnośnie testów http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...