Skocz do zawartości

[112l] Towarzyski - dobór ryb do aktualnej obsady


DiKei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w dobraniu ryb do mojej aktualnej obsady akwarium.

 

Kilka informacji o akwarium:

112l - standardowe proste

Filtr: HW505-B (Biologiczny) + Ikola A-290 (Mechaniczny)

Podłoże: bazalt + wysepka z piasku

Rośliny: 2x duża żabienica, 5x Cabomba, roślina trawnikowa (nie znam nazwy) na sporej części dna + 2 rodzaje roślin trzeciego plany (nie znam nazw)

Ozdoby: korzeń + kokos

Oświetlenie: 2x18W T8

 

 

Aktualna obsada:

1+1 Barwniak czerwonobrzuchy

12x Neon czerwony

2x Otosek

 

 

Chciałbym, by te ryby zostały. Do nich chciałbym dorzucić około 4-6 otosków, 8-12 neonów czerwonych, a także 1-2 rodzaje innych ryb. Co o tym myślicie?

 

Głównie zależy mi na jakiś rybach pływających w górnej partii akwarium, lecz nie mam koncepcji co to za ryby mogłyby być. Gdyby zostało jeszcze miejsce to myślałem o rybach przydennych np. kiryski panda.

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze ryb do aktualnej obsady.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał andy102 należałoby podać parametry wody.

 

Co do samej obsady to czysto teoretycznie nie znając parametrów można powiedzieć że: otoski to rybki stadne, a więc powinno ich być zdecydowanie więcej niż dwa. Neonów już bym nie dokładał. Z ryb przypowierzchniowych można by dać kilka Hokejówek amazońskich. Wszystkie te gatunki wymagają wody  miękkiej i kwaśnej. Jeśli taką masz to OK, jeśli nie to należałoby zmienić obsadę lub dostosować parametry pod te ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę dostosuję do potrzeb ryb.

 

Aktualnie w akwarium mam wodę o następujących parametrach: PH: 7.0, 7*dGH, 6*dKH, NO2 - 0 mg/l, NO3 - 10mg/l, temperatura 25*C.

 

Dziękuję za pierwsze podpowiedzi. Jeśli miałbym wybrać hokejówki to w jakiej ilości? Rozumiem, że 6+? Może coś większego zamiast nich, by się nadało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cisza w temacie. Tak więc chyba wybiorę hokejówki amazońskie jak splend zasugerował. Tylko w jakiej ilości? 

 

Ostateczna obsada:

1+1 Barwniak czerwonobrzuchy

12x Neon czerwony

12x Hokejówka amazońska

6x Otosek

 

Coś w tym stylu? Czy może mógłbym jeszcze coś dorzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie akwarium za małe na dwie ławice. Nie wiem też czy dla hokejówki nie będzie to zbyt małe akwarium (piszę nie wiem, bo nigdy tej ryby u siebie nie miałem) bo jednak rośnie stosunkowo spora - około 7cm i jest stadna. Na Twoim miejscu jako ławicowe zostawiłbym tylko neony.

Otosków mógłbyś kilka dokupić - to bardzo towarzyskie stworzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...